Kultūra ir izglītota sabiedrība ar saviem ticējumiem, vērtībām, normām un materiālajiem labumiem, kuri tiek dalīti ar grupas locekļiem. No ārējā viedokļa to ir viegli saprast, jo kultūra ir viss ko cilvēki ir iemācījušies no bērnības līdz vecumdienām. Kultūra ietver sevī visu- gan ģērbšanās, gan ēšanas paradumus, to, ko uzskata par ļaunu vai labu, sapratni, kāpēc ir jāceļas no rīta, lai ietu uz skolu. Nevar apgalvot, ka kultūra ir tikai idejas un normas par uzvedību, tā dod dzīves sapratni par lietām, kas ir mums apkārt, un šo sapratni, kultūru katrs no mums paņem līdzi aizkapa dzīvē.
(Thompson W.E., Hickey J.V. Society in Focus. (2002), pp. 56)
Kultūrai iedala divās grupās:
Materiālā kultūra- tā ietver sevī mākslu, kultūras pieminekļus, arhitektūru, materiāli taustāmas vērtības, ko cilvēki ir radījuši, piešķirdami tiem atsevišķas nozīmes. Viss, kas ir atrodams tirdzniecības centros,- drēbes, tehnoloģija, mākslas darbi un citi- ir materiālā kultūra.
Nemateriālā kultūra- attiecināma uz dvēseles vērtībām, kas ir kā pamats atsevišķas grupas uzvedībā. Tā ietver sevī kopīgu valodu, ticējumus, vērtības un normas.
(Thompson W.E., Hickey J.V. Society in Focus. (2002), pp. 56).…