Kultūra ir plašāks jēdziens, nekā sākumā var likties. “Kultūra ir mācība par ticējumiem, vērtībām, normām un materiālām lietām, kādā vienotā grupā”.1 Šī vienotā grupa var būt, piemēram, valsts, cilts un tamlīdzīgi. Kultūra mums skaidro par to, kāpēc mēs daram to, ko daram, kāpēc mēs esam tādi, kādi mēs esam, ko ēdam, ko dzeram, ko lasam, kā ģērbjamies. Tā paskadro mums kas ir labs, kas ir slikts, kas ir melns un kas balts. Tā veido mūsu dzīves ikdienu, mūsu tikumus, dzīves jēgu. Kultūra iedalās divās vienlīdz svarīgās daļās- materiālā kultūrā un nemateriālā kultūrā.
Materiālā kultūra. Tā ietver visas lietas, kuras ir izgatavojis cilvēks, un kurām ir kaut kāda funkcija mūsu dzīvēs. Tās ir taustāmas lietas, tādas, kuras mēs ikdienā izmantojam. Piemēram, arhitektūra, māksla, tehnikas izgudrojumi, preces veikalos u.t.t.
Nemateriālā kultūra. Tajā neiekļaujas materiālās vērtības, bet gan garīgās. Arī nemateriālā kultūra ir vienlīdz svarīga ar materiālo, jo tā iekļauj tādas garīgās vērtības kā mūsu attieksmi pret lietām, ticību, valodu. Visu to, kas mūs papildina garīgi un nav mērāms tādā vērtībā kā nauda. …