Dienvidķīna
Kantonas virtuves slava strauji izplatījās visā pasaulē, jo tas, ko pasniedza Londonas, Ņujorkas, Sanfrancisko, Losandželosas, Sidnejas un daudzu citu pilsētu ķīņiešu kvartālu restorānos, bija nācis no Ķīnas dienvidu piekrastes Sidzjanas upes deltas Guaņdžo (Kantonas) pilsētas.
Kantonas virtuves tradīciju iemīļošana visā pasaulē noteik, pateicoties jūras iemītnieku, dārzeņu un augļu daudzveidībai. Apgabala iedzīvotāju ēdienkartē nozīmīgu vietu ieņem ūdens dzīvnieki. Visaugstākās kvalitātes iedāvājums ir tikko ķertas, svaigas zivis.
Šīs pilsētas īstās gardēžu maltītes ir ceptas vai sutinātas zivis, čaulainie ūdens dzīvnieki, jūrasgurķi, tinteszivis, zivju ikri, u.c., kas nācis no jūras.
Kantonieši augstu vērtē ne tikai ēdienu daudzveidību, bet arī to kvalitāti un to, cik labi sagalbājusies sastāvdaļu atsevišķā garša. Visu ēdienu pamatā ir augstas kvalitātes pārtikas produkti, pietam, dienvidu rajonu iemītnieki lieto ļoti maz garšvielu.
Milzīgos daudzumos valsts dienvidos atrodami tādi tropiskie augļi kā kokosrieksti, citrusaugļi, papaijas, ličijas, u.c. Šo rajonu iedzīvotāji mājputnus ēd svētku mielastos vai arī ŗeliģiskos svētkos, savukārt, cūkas gaļu un zivis - ikdienā.
Ķinieši vienlaicīgi pasniedz vairākus nelielus ēdienus, taču Kantonā tam pievērš lielu uzmanību – jau brokastīs ļaudis ēd rīsu zupu ar zemesriekstiem gaļu un zivis ar dāžādām mērcēm vai citus sātīgus ēdienus.
…