6. Kam pārsūdzams lēmums par procesa uzsākšanu/ atteikšanos uzsākt procesu un kas to var darīt? Lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu nav pārsūdzams. Lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu ir pārsūdzams – to var pārsūdzēt 10 dienu laikā uzraugošajam prokuroram, ja lēmumu pieņēmis izmeklētājs vai augstākam prokuroram, ja lēmumu pieņēmis prokurors: 1. iesniegumu iesniegusī NN rezultātā cietusī persona; 2. kontrolējošās vai uzraugošās iestādes, kas sniegušas ziņas par NN; 3.bērnu tiesību aizsardzības institūcija un NVO, kas iesniegumā sniegušas ziņas.
7. Kāda ir kriminālprocesa virzība pēc ta uzsākšanas? KPL 372.p. Kriminālprocesu uzsāk procesuāli pilnvarota amatpersona, pieņemot lēmumu; (5) Informācija par kriminālprocesa uzsākšanu 24 stundu laikā tiek nosūtīta tai prokuratūras iestādei, kura ir atbildīga par izmeklēšanas uzraudzību, kā arī personai, kas bija iesniegusi ziņas par noziedzīgo nodarījumu, izņemot ārstniecības personas vai iestādi. (6) Prokuratūras iestāde 24stundu laikā pēc informācijas saņemšanas paziņo procesa virzītājam uzraugošā prokurora datus.(61) Ja kriminālprocess uzsākts par noziedzīgu nodarījumu, kas var ietekmēt nodokļu apmēra noteikšanu, procesa virzītājs par to paziņo Valsts ieņēmumu dienestam. (7) Ziņas par uzsāktajiem kriminālprocesiem, konstatētajiem noziedzīgiem nodarījumiem, procesa virzītājiem, personām, kurām ir tiesības uz aizstāvību, un cietušajiem reģistrē informācijas sistēmā. Informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas, izmantošanas un dzēšanas kārtību, ziņu glabāšanas termiņus, kā arī institūcijas, kurām ir piešķirama piekļuve informācijas sistēmā iekļautajām ziņām, nosaka Ministru kabinets.
8. Kādas amatpersonas, kuras veic procesu, iesaistās pirmstiesas procesā? Izmeklētājs, Izmeklētāja tiešais priekšnieks, prokurors, amatā augstāks prokuros, izmeklēšanas tiesnesis.
9. Kurš procesa dalībnieks ir tiesīgs veikt izmeklēšanu? Procesa virzītājs - Izmeklētājs, izmeklētāja tiešais priekšnieks, izņēmuma gadījumos – prokurors.
10. Kā jāizskatās lēmumam par atzīšanu par aizdomās turēto. Kāpēc tas uzskatāms par vienu no svarīgākajiem pirmstiesas procesa dokumentiem?
11. Kādos gadījumos procesu var apturēt izmeklēšanas laikā? KPL 400.p. (1) Ja kriminālprocesā kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu izdarījušo personu nav izdevies noskaidrot divu mēnešu laikā no kriminālprocesa uzsākšanas dienas, izmeklētājam ar uzraugošā prokurora piekrišanu jāizlemj jautājums par kriminālprocesa apturēšanu. Tādā pašā kārtībā var apturēt kriminālprocesu par smaga nozieguma izdarīšanu, ja vien tas nav saistīts ar vardarbību un ja šo noziegumu izdarījušo personu nav izdevies noskaidrot četru mēnešu laikā. (2) Pirms šā panta pirmajā daļā minētās kriminālprocesa apturēšanas obligāti izpildāms procesuālo un izmeklēšanas pasākumu minimālais apjoms, kuru atbilstoši noziedzīgu nodarījumu klasifikācijai noteicis ģenerālprokurors. (3) Ja uzraugošais prokurors konstatē, ka kriminālprocesā izpildītas visas ģenerālprokurora prasības konkrēta noziedzīga nodarījuma izmeklēšanai, procesa virzītājs kriminālprocesu aptur līdz brīdim, kad var tikt noskaidrota vainīgā persona vai iestājas kriminālatbildības noilgums. Pēc kriminālprocesa apturēšanas izmeklēšanas darbības var veikt tikai tad, kad tas ir atjaunots. (4) Lēmumu par kriminālprocesa apturēšanu atzīmē kriminālprocesa …