Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
9,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:615622
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.08.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

Biļete № 37
1.Pierādīšanas priekšmets, jēdziens un izpratne.
124.pants. Pierādīšanas priekšmets ir visu kriminālprocesa gaitā pierādāmo apstākļu kopums un ar tiem saistītie fakti un palīgfakti. (2) Kriminālprocesā pierādāma noziedzīga nodarījuma sastāva esamība vai neesamība, kā arī citiKrimināllikumā un šajā likumā paredzētie apstākļi, kuriem ir nozīme konkrēto krimināltiesisko attiecību taisnīgā noregulējumā. (3) Saistītie fakti nav kriminālprocesā pierādāmie apstākļi, bet ir ar tiem saistīti un dod pamatu izdarīt secinājumu par pierādāmajiem apstākļiem. (4) Ar palīgfaktiem tiek pamatota kāda cita pierādījuma ticamība vai neticamība, kā arī iespējamība vai neiespējamība to izmantot pierādīšanā. (5) Pierādīšanas priekšmetā ietilpstošie apstākļi uzskatāmi par pierādītiem, ja pierādīšanas gaitā izslēgtas jebkādas saprātīgas šaubas par to esamību vai neesamību.
Kas kriminālprocesā ir jāpierāda? Vai ir noticis noziedzīgs nodarījums: Kad, kur un kas tieši ir noticis; Kurš ir cietis no noziedzīga nodarījuma; Kāds zaudējums, tā apmērs ir nodarīts; Kurš redzēja, kas notika; Kurš izdarīja noziedzīgu nodarījumu; Kādā veidā noziedzīgu nodarījumu izdarīja.
Pierādīšanas izpratne ir kriminālprocesā iesaistītas personas darbība, kas izpaužas tādu faktu esamības vai neesamības pamatošanā, kas ietilpst pierādīšanas priekšmetā Pierādīšanas jēdziena reglamentācija KPL Pierādīšana ir kriminālprocesā iesaistītās personas darbība, kas izpaužas kā pierādīšanas priekšmetā ietilpstošo faktu esamības vai neesamības pamatošana, izmantojot pierādījumus (KPL 123.p.).
126.Pierādīšanas subjekti ir:•Kriminālprocesā iesaistītas personas, kurām ir uzlikts pienākums un tiesības veikt pierādīšanu konkrētā kriminālprocesā. Pienākums veikt pierādīšanu ir: Pirmstiesas kriminālprocesā – Procesa virzītājam(izmeklētājam, prokuroram) Tiesā - apsūdzības uzturētājam (prokuroram) Pierādīšanas pienākums ir Noteikums kriminālprocesā, saskaņā ar kuru procesa dalībniekam ir pienākums pamatot tādu apstākļus esamību, kuriem ir būtiska nozīme lietas izlemšanā !!!Uz apstākļiem, kas izslēdz kriminālatbildību, kā arī uz alibi, jānorāda ir personai, kurai kriminālprocesā ir tiesības uz aizstāvību saistībā ar šā nodarījuma izmeklēšanu, ja vien šādas ziņas jau nav iegūtas izmeklēšanā.

2.Izmeklēšanas darbības.
Izmeklēšanas darbību sistēmu veido: •vispārējā veidā veicamās izmeklēšanas darbības (tradicionālās);•speciālās izmeklēšanas darbības.
Izmeklēšanas darbību izpratne Procesuālas darbības, ar kuru palīdzību iegūst, procesuāli nostiprina un pārbauda pierādījumus. Kriminālprocesa likums nosaka, ka Izmeklēšanas darbības ir procesuālas darbības, kas vērstas: • uz jaunu ziņu iegūšanu; •vai jau iegūto ziņu pārbaudi.
Kriminālprocesa veikšanai pilnvarota amatpersona ir tiesīga izdarīt tādas izmeklēšanas darbības, kas ir viņas kompetences ietvaros.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −10,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1340687
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties