Eksperimenta rezultātu apkopojums
Kopumā aplūkojot visus eksperimenta rezultātus, varēja novērot to, ka eksperimenta dalībnieku uzkats par krāsām palika salīdzinoši nemainīgs gan pēc pozitīvu, gan pēc negatīvu attēlu apskatīšanas. Ja krāsa kopumā tika uztverta pozitīvi, neskatoties uz to, kādi attēli tika apskatīti krāsu uztvēra pozitīvi, vai neitrāli. Savukārt krāsa, kas eksperimenta dalībniekiem nepatika, visvairāk izcēlās brūnā krāsa šajā ziņā, gan pirms gan pēc attēlu parādīšanas tika novērtēta diezgan negatīvi. Pat pēc pozitīvo attēlu aplūkošanas viedoklis par krāsu saglabājās negatīvs kopumā.
Izvēlēto emociju izvēle gan pirms, gan pēc attēlu apskatīšanas palika līdzīga, vidēji izmaiņas bija 10-20% no izvēlētās emocijas.
Tas, ka dažiem eksperimenta dalībniekiem tika dots novērtēt krāsas emocionālo raksturu pirms attēlu aplūkošanas pavisam nebūtiski ietekmēja krāsas emocionālo novērtējumu pirms eksperimenta. Dažiem respondentiem apkopojot datus varēja novērot, ka vairāk pieturas pie tādām pašām atbildēm, kā norādīja pirms tam, taču atbildes bija ļoti līdzīgas ar tiem, kas iesniedza atbildes tikai pēc attēlu aplūkošanas.
Secinājumi
Hipotēze krāsas emocionālā uztvere kļūs depresīvāka apskatot emocionāli nomācošus attēlus ir apstiprinājusies. Jo nepatīkamāks attēls ir aplūkots, jo vairāk mainās krāsas emocionālā uztvere. Pie rozā krāsas attēla varēja redzēt mazāku emociju novērtējuma izmaiņu, jo attēls bija mazāk emocionāli negatīvs nekā pārējie.
…