Pakta 22.pants
285.-297.paragrāfs. Šajos paragrāfos is sīkāk paskaidrotas tiesības uz biedrošanās brīvību; tiesības dibināt arodbiedrības un iestāties tajās.
Pakta 23.pants
298.-306.paragrāfs. Satversmes 110.pants paredz, ka "valsts aizsargā un atbalsta laulību, ģimeni, vecāku un bērna tiesības." Tiek minēta laulāto vienlīdzība un tiesības noslēgt laulību.
Pakta 24.pants
307.-317.paragrāfs. Tālāk tiek skarts jautājums par bērnu tiesībām; bērna reģistrācija un bērna tiesības uz vārdu; ka arī bērna tiesības uz pilsonību.
Pakta 25.pants
318.-331.paragrāfs. Satversmes 6.pants noteic, ka "Saeimu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās.". Saskaņā ar Satversmes 8.pantu, tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu. Ir minēti arī ierobežojumi, kas attiecas uz pilsoņiem, kuri ievēl un kurus var ievēlēt. Kā arī ir minētas tiesības uz vienlīdzīgu piedalīšanos valsts pārvaldē un vienlīdzīgas iespējas strādāt valsts darbu.
Pakta 26.pants
332.-335.paragrāfs. Visu Latvijā dzīvojošo vienlīdzību likuma un tiesas priekšā garantē Latvijā spēkā esošie tiesību akti, kuros ir nostiprināts gan jebkādas diskriminācijas aizlieguma, gan vienlīdzības princips. Šo vienlīdzību garantē gan Satversmes, gan Kriminālprocesa kodeksa, gan Civilprocesa likuma, gan arī Administratīvā procesa likuma panti.
Pakta 27.pants
336.-348.paragrāfs. Satversmes 114.pants noteic, ka "personām, kuras pieder pie mazākumtautībām, ir tiesības saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību." Mazākumtautībām ir arī tiesības saglabāt savu reliģiju, valodu un kultūru, kas it nostiprināts Latvijas Republikas nacionālajos likumos.
…