Jūtu dzīve var kavēt cilvēku tiekties pēc augstākas izglītības un labāka stāvokļa. Augsti attīstīta un nobriedusi jūtu dzīve viegli var radīt motivācijas zudumu attiecībā pret „sasniegumiem”. Tomēr mums vajadzētu būt pateicīgiem, ka ir cilvēki, kuri vienkārši „ir cilvēki” un ir apmierināti ar to. Viņi necenšas neko sasniegt. Pat ņemot vērā, ka visiem cilvēkiem ir dotas iespējas sevi pierādīt, šie cilvēki ir ar mieru darīt „vienkāršos darbus” un viņus tas nemaz nesatrauc. Tieši šādi cilvēki bieži vien izrāda lielāku jūtu briedumu, nekā tie, kas visas iespējas izmanto pilnībā. Diemžēl tieši šādi cilvēki sabiedrībā tiek uzskatīti par laiskiem vai bezgribas cilvēkiem, jo viņi nesniedzas pēc tradicionālās veiksmes un panākumiem, vadoties no sabiedrības šaurākajiem priekšnoteikumiem.
Sabiedrībā ir raksturīgi par prāta un inteliģences pazīmi izvēlēties relatīvi virspusējas īpašības. Taču inteliģents jau netiek uzskatīts par īpaši gudru vai zinīgu, drīzāk par apķērīgu. Apķērība tiek vērtēta daudz augstāk par gudrību.
Uz daudzām problēmām ne vien no tīri psiholoģiska, sociālpsiholoģiska vai ētiska skatupunkta, bet tā var risināt arī ar dzīve filozofijas un jūtu palīdzību.
Kaut arī nepastāv atklāta nevienprātība, ir vērts celt gaismā dažādu ar vērtībām saistītu uzskatu plašo spektru un priecāties par to, ka šāda daudzveidība pastāv.
…