Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
9,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:539377
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

15.10. Kas ir apgrieztie domēnu vārdi un kā tos lieto?
Apgrieztie jeb reversie domēnu vārdi. Nodibinot savienojumu starp mezgliem lieto IP adresi, nevis domēna vārdu. Tādēļ sākumā domēna vārdu pārveido IP- adresē, bet pēc tam veido savienojumu pēc saņemtās adreses. Kā domēni, tā arī IP-adreses veido kokveida struktūras – pēdējās sauc par reversiem domēniem. Šis mehānisms darbojas, ja starp A, B un C klases adresēm ir saites. Ja ir tikai C klases tīkls, var uzstādīt savu DNS serveri.

15.11. Kādos nolūkos lieto domēnu vārdu dublēšanu?
Miljoniem cilvēku veic izmaiņas katru dienu, izmantojot jaunus domēna vārdu, Ip adreses izmaiņas un citus pieprasījumus. Unikālā Dublētie domēnu vārdi nevar eksistēt iekš domēniem, bet tie var eksistēt pāri tiem. Piemēram, example.com un example.gov varētu būt 2 dažādas vietnes.Kad jūs ierakstat domēna vārdu, tā IP adrese tiks atklāta un jūs vienmēr atgriezīsieties tajā pašā vietnē.

15.12. Kas ir informācijas kešdarbe un kā to lieto?
Displeja ekrānā izspīdinātas informācijas uzglabāšanas un ātras izguves process tīklam Internet pievienotajā datorā. Tā, piem., vairums globālā tīmekļa pārlūkprogrammu nodrošina vairāku nesen caurskatītu lappušu numuru uzglabāšanu iespējamai nepieciešamībai šīs lappuses izmantot atkārtoti. Bez atkārtotas ielādes tās nekavējoties var aplūkot displeja ekrānā.
Keša serveri (caching server) glabā tos DNS-pierakstus no citiem domēniem, piekļuve kuriem tika pieprasīta nesen. Tas vajadzīgs tādēļ, lai nebūtu atkārtoti jāveic attālināti līdzīgi pieprasījumi (salīdz. ar ledusskapi). Kešdarbes funkcijas var pildīt arī primārie vai sekundārie serveri, bet bieži katrā zonā tiek izdalīts speciāls keša serveris (caching-only server).

15.13. Ar ko atšķiras primārie un sekundārie DNS-serveri un kā tie sadarbojas?
Primārais jeb vadošais DNS-serveris (master server), kas glabā tās DB sākotnējos failus, par kuriem tas atbild, piem., zonas failu (zone file). Primārais vadošais serveris atšķiras ar to, ka pie palaišanas vienmēr spēj nolasīt zonas failu no sava diska.
Sekundārais jeb pakļautais DNS-serveris (secondary master server) - to sauc arī par pakļauto (slave server) – saņem savus datus no vadošā servera un pārbauda, vai tie sakrīt. Katrā zonā kopā ar obligāto primāro serveri jābūt vismaz vienam sekundāram serverim.


Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −16,91 €
Materiālu komplekts Nr. 1326117
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties