Konspekts
Uzņēmējdarbība un tiesības
Tiesības
Kontroldarba jautājumi starpautiskās publiskās tiesībās!!!3)Genocīds – arī uz to attiecas konvencionālas normas saistībā ar aut dedere aut iudicare principu (arī pamats domāt, ka universālā jurisdikcija šajos gadījumos ir nostiprinājusies kā paraža jau).
Genocīds arī ir viens no noziegumiem, kas iekļautu Starptautiskās krimināltiesas jurisdikcijā un definēts tās statūtos (šī definīcija ir uzskatāma par paražu normu):
*!!!Genocīds nozīmē jebkuru darbību, kas tiek izdarīta nolūkā pilnīgi vai daļēji iznīcināt kādu nacionālu, etnisku, rasu vai reliģisku grupu, tādas kā:
1.šādas grupas locekļu nogalināšana;
2.nopietnu MB vai garīgas traumas radīšana šādas grupas locekļiem;
3.tīša tādu dzīves apstākļu radīšana šai grupai, lai to pilnīgi vai daļēji iznīcinātu (Kosovas gadījumā);
4.tādu līdzekļu izmantošana, kuru mērķis ir novērst bērnu dzimšanu šādā grupā;
5.bērnu pārvietošana piespiedu kārtā no vienas grupas uz citu.
*Genocīds ir apzināta darbība ar nolūku (bez šī nolūka nav genocīda) – iznīcināt kādu no četrām aizsargātajām grupām (nekas cits ārpus šīm grupām nevar tikt definēts kā genocīds).
-Latvijā ir problēmas ar genocīda definēšanu agrāk Latvijā pie genocīda grupām tikai paredzēta vēl viena grupa – sociālie/politiskie uzskati – taču izsūtīšana pēc politiskās vai sociālās piederības nav genocīds starptautisko tiesību izpratnē. Izsūtīšana pēc politiskās vai sociālās piederības nav genocīds, bet noziegums pret cilvēci. Tāpēc tagad vairākas personas iesniegušas sūdzības ECK pret Latviju par to, ka tās sodītas par nepareiziem noziegumiem (ka tās sodītas kā par genocīdu, kaut gan tas nebija genocīds).
4)Noziegumi pret cilvēci – atšķirībā no kara noziegumiem un genocīda, nav konvencijas, kas paredzētu universālo jurisdikciju šādiem gadījumiem, tādēļ jāmeklē paraža (šobrīd ir daudz vairāk argumentu „par”, bet tomēr nav skaidri izveidojusies paražu norma).
*arī tie definēti Starptautiskās Krimināltiesas statūtos un nodoti tās jurisdikcijā. Tās statūtos ar terminu „noziegums pret cilvēci” tiek apzinātas jebkuras sekojošas darbības, ja tās tiek veiktas kā daļa no plaša un sistemātiska uzbrukuma, apzinoties šī uzbrukuma būtību (tātad nav speciāls nolūks kā genocīdā), kas vērsts pret civiliedzīvotājiem:
-slepkavība; iznīcināšana; paverdzināšana; deportācija vai iedzīvotāju piespiedu pārvietošana; ieslodzīšana vai citi fiziskās brīvības atņemšanas veidi, pārkāpjot starptautisko tiesību pamatnoteikumus; spīdzināšana, iznīcināšana, seksuāla paverdzināšana; piespiedu prostitūcija; piespiedu grūtniecība; piespiedu sterilizācija vai jebkura cita līdzīga smaguma pakāpes seksuāla vardarbība; grupu vajāšana; personas piespiedu pazušana; aparteīds u.c. nehumāna rīcība nolūkā radīt ciešanas, nopietnas fiziskas un emocionālas traumas.…
Starptautiskās publiskās tiesības ir līgumu un paražu tiesību, starptautisko tiesību un normu kopums, kas reglamentē starptautisko attiecību kārtību un ir izstrādātas valstu sadarbības rezultātā. Starptautiskās publiskās tiesības nav tiesību nozare tradicionālā izpratnē (nav vienota likumdevēja un piespiedu izpildes institūciju). Ir tikai vienošanās starp valstīm, kas ir starptautisko tiesību subjekti. Starptautiskās publiskās tiesības nav saistošas bez paša tiesību subjekta piekrišanas. Normas ir dispozitīvas, vispārsaistošu noteiktumu principā nav (izņemot dažus desmitus ius cogens normu, piemēram, genocīda aizliegums). Lielu daļu starptautisko tiesību var vienkāršā veidā denonsēt. Ja valstis pārkāpj savas starptautiskās saistības, tīri teorētiski nav nekādu sankciju. Starptautisko tiesību objekti ir visi materiāla un nemateriāla rakstura jautājumi, darbība vai atturēšanās no rīcības, par ko valstis stājas savstarpējās tiesiskās attiecībās. Tātad starptautiskās tiesības regulē starptautiskās attiecības un ir to tiesiskais pamats. Starptautiskās tiesības ir arī sabiedrisko attiecību nozare – ekonomisko, politisko, tiesisko, militāro, kultūras un citu starpvalstu attiecību, kā arī sakaru kopums starp dažādu valstu valstiskajās un nevalstiskajām organizācijām, politiskajām partijām un kustībām.
- Kontroldarba jautājumi starpautiskās publiskās tiesībās
- Starptautiskās publiskās tiesības
- Starptautiskās publiskās tiesības
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Starptautiskās publiskās tiesības
Konspekts augstskolai45
Novērtēts! -
Starptautiskās publiskās tiesības
Konspekts augstskolai54
Novērtēts! -
Eiropas Savienības tiesības - kontroldarba jautājumi un atbildes
Konspekts augstskolai6
-
Kontroldarba jautājumi starptautiskajās publiskajās tiesībās
Konspekts augstskolai26
-
Starptautiskās publiskās tiesības
Konspekts augstskolai18