Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:819019
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Tiesības sāka veidoties līdz ar pirmajām valstīm un izgājušas ilgu pastāvēšanas laiku. Dažādu tiesību sistēmu salīdzināšana ir tik pat sena, kā pati tiesību zinātne.
Aristoteļa traktāta par pamatā ir 153 grieķu un barbaru pilsētu konstitūciju salīdzinājums. Leģenda vēsta, ka 12 tabulu likumi Romā esot sastādīti tikai pēc rūpīgas senās Grieķijas likumu izpētes un salīdzināšanas. Viduslaikos notika kanonisko un romiešu tiesību salīdzināšana, vai attiecīgi Anglijā XVI. gadsimtā tika plaši diskutēts par sasniegumiem gan kanoniskajās, gan vispārējās tiesības.
Šodien pasaulē ikvienai valstij ir sava tiesību sistēma. Ir arī gadījumi, kad atsevišķas tiesību sistēmas ir arī dažiem nevalstiskiem veidojumiem, kā piemērām, kanoniskās tiesības, musulmaņu tiesības, indusu tiesības, jūdu tiesības. Tāpat eksistē arī starpvalstu un starptautiskās tirdzniecības attiecības.
Jebkuru valstu nacionālo tiesību sistēmas lielākā vai mazākā mērā ir atšķirīgas. To nosaka vēsturiskie, sociālekonomiskie, politiskie apstākļi, iedzīvotāju uzskati, reliģija, dzīves veids, valsts iekārta un pārvaldes režīms. Taču šādi apstākļi var būt radniecīgi konkrētam reģionam, valstu grupai. Rezultātā var veidoties arī radnieciski nacionālo tiesību sistēmu kopas. Tādas tiesību sistēmu kopas sauc par tiesību lokiem (saimēm). …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −0,20 €
Materiālu komplekts Nr. 1129249
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties