Kontentanalīze ir visizplatītākais datu analīzes veids. Tā ir pētījumu metode, ar kuras palīdzību secinājumi var tikt iegūti, pamatojoties uz jebkāda veida datiem, sistemātiski un objektīvi analizējot to veidojošo elementu nozīmes.
Kvalitatīva kontentanalīze parasti sākas ar rakstveida dokumentu, piemēram, intervijas vai kāda cilvēka novērošanas protokolu, piezīmēm par specifiska gadījuma novērošanu.
Induktīvā vai deduktīvā analīze. Pastāv divas pieejas kvalitatīvajai kontentanalīzei- induktīvā un deduktīvā. „Īsā” induktīvā analīze sākas bez jebkādiem iepriekšējiem pieņēmumiem, bez jebkādas teorijas. Sākotnēji pret datiem attiecās kā pret neorganizētu atsevišķu informācijas vienības kopu. Pētnieka mērķis ir no datiem atrast pārklājošus jeb kopīgus tematus, kas ietverti šajos datos. Induktīvā pieeja ļauj izdalīt nelielu skaitu pietiekami vispārīgu tematu apgalvojumos, ko intervējamais izsaka. Tiklīdz ir identificēts vispārīgais temats, pētnieks var atgriezties pie agrākajiem protokoliem , lai pārbaudītu vai un kādā veidā šis temats parādās tajos.