1. Latvijas Republikas Satversme, tās ģenēze. Satversmes grozīšanas kārtība. Negrozāmais Satversmes kodols.
Konstitūcija ir Satversmes varas akts (sabiedriskais līgums, kas noslēgts savā un nākamo paaudžu vārdā. )
Latvijas Republikas Satversme ir Latvijas valsts pamat likums, kas nosaka valsts pārvaldi, tiesības un pienākumus, kā arī tiesisko un politisko sistēmu. Tā tika pieņemta 1922. gada 15. februārī un stājās spēkā 1922. gada 7. novembrī.
Satversme radās pēc Latvijas valsts atjaunošanas pēc Pirmā pasaules kara un tās galvenais mērķis bija nodrošināt Latvijas valsts suverenitāti un neatkarību. Tā tika sagatavota Latvijas Tautas padomes Konstitūcijas komisijā, kurā strādāja dažādu politisko partiju pārstāvji, un tā tika pieņemta ar lielu vairākumu parlamentā.
Satversme paredzēja parlamentāru demokrātiju, kurā varas pārziņā ir Latvijas Tautas Saeima, kā arī prezidentu un valdību. Tā arī noteica tiesības un brīvības, kādas pieder Latvijas iedzīvotājiem, tostarp tālākās tiesības uz vēlēšanām, izteikšanu brīvības, kā arī tiesības uz izglītību un darbu. Satversme ir mainījusies dažādās grozījumos kopš tās pieņemšanas, taču tās pamatprincipi palikuši nemainīgi.
Satversmes grozīšana ir svarīga un atbildīga procedūra, kas paredzēta Latvijas Satversmes likumā. Lai grozītu Satversmi, nepieciešams izstrādāt un pieņemt Satversmes grozījumu likumprojektu, kas ir jāapstiprina Saeimā un jāratificē Latvijas Republikas Prezidentam.
…