Latviešu literatūrā, kultūrā katrs spēj nosaukt vienu spilgtu pāri Raini un Aspaziju. Pagaidām vēl tikai nedaudzi var nosaukt otru tandēmu tikpat neatkārtojamas un spilgtas personības, kādi ir Zenta Mauriņa un Konstantīns Raudive. Ja Zentu Mauriņu mūsdienu paaudze jau kaut cik atkal atguvusi un iepazinusi, tad Konstantīns Raudive 50 okupācijas gados bija tik pamatīgi un rūpīgi izdzēsts no latviešu kultūras, ka vismaz divas paaudzes viņa vārdu pat dzirdējušas nebija. Bet tas bija cilvēks, kura vārdu pazina visā pasaulē un kura domas parapsiholoģijā uzklausīja pat Vatikānā un arī ASV speciālo dienestu profesionāļi.
Konstantīns Raudive. Esejists, tulkotājs, parapsihologas, filozofs, Romas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis. Dzimis Asūnes pagasta Slāņos zemnieku ģimenē. Mācījās Krāslavas ģimnāzijā un pēc tās beigšanas Rīgas garīgajā seminārā, bet, nepabeidzot mācības, izstājās un nolēma studēt filozofiju.
Viņš studēja literatūru un filozofiju vairākās Rietumeiropas universitātēs. Pēc studiju beigšanas Raudive kādu laiku dzīvoja Rietumeiropā: 1938. gadā viņš atgriezās Latvijā un ļoti aktīvi iesaistījās sabiedriskajā dzīvē.…