Pēdējos divdesmit gados aizvien vairāk parādās tehnoloģijas, kas taupa laiku, bet diezin vai lielākajai daļai no mums jebkad bijis tik maz laika kā tieši patlaban. Šķiet, ka drīz mūs paverdzinās tehnoloģijas, kam vajadzētu mūs atsvabināt. Neticami plašais informācijas piedāvājums nav radījis labāk informētus iedzīvotājus, - gluži pretēji, vairāk tos apjucinājis.
Akselerācijas sekas ietekmējušas daudzas mūsu dzīves jomas – ģimenes dzīvi, domāšanas veidu, darbu, politiku un patēriņu.
Šaja grāmatā ir apgalvots, ka mūsu elpu smacējošajā laikā informācijas straume pamazām aizpilda tukšās starpas un tādejādi pastāv risks, ka mūsu dzīve kļūs par pārsātinātu mirkļu neirotisku virkni,kurā nav ne „pirms”, ne „pēc”, ne „šeit”, ne „tur”.
Grāmata vēsta par informācijas sabiedrību un tās radītajām īpatnējām blakusparādībām, tomēr ir daudz labu iemeslu, lai priecātos par to, ka mēs dzīvojam tieši tagad. Mēs dzīvojam ilgāk, piedzīvojam vairāk, mums ir lielākas iespējas nekā iepriekšējām paaudzēm.
Informācijas gadsimts un tā blakusparādības
Informācijas sabiedrībā straujš laiks piepilda visas spraugas. Laiks kļūst saspringtāks. Visas spraugas tiek pepildītas. Visa kā kļūst arvien vairāk. Atšķirībā no fiziskiem priekšmetiem, informācijas nekļūst mazāk, kad to pārdot citiem.…