Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:265489
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Pjērs Burdjē ir 1931. gadā dzimis franču zinātnieks, kas jau 70-to sākumā gūst vispārēju atzinību ne tikai kā viens no Francijas, bet arī kā viens no visas pasaules labākajiem sociologiem, kļūstot par leģendu un dzīvu klasiķi.
Pjērs Burdjē ir radījis tādus teorētiskus konceptus (piem. "habitus", "lauku"), kurus viņam veiksmīgi izdevies piemērot dažādu sabiedrības segmentu jeb struktūru teorētiskajā un empīriskajā analīzē.
Šī grāmata ir sadalīta divās daļās – „Teorētiskā prāta kritika” un „Praktiskās loģikas”. Grāmatas pirmajā daļā tiek apskatīti vairāk vispārīgi jautājumi, piemēram, sociālo pētnieku un viņu pētāmo objektu attiecību objektivizācija, vajadzība pārkāpt tam bezdibenim, kas šķir subjektīvismu un objektīvismu, mijiedarbība starp struktūru un praksi (šo fenomenu Burdjē apraksta ar savu jēdzienu habitus), ķermeņa stāvoklis, manipulācija ar laiku, simboliskā kapitāla dažādība un dominēšanas formas.
Grāmatas otrajā daļā “Praktiskās Loģikas” atklājas sīki aprakstītas gadījumu studijas, kuras balstītas uz Burdjē etniskajiem pētījumiem Alžīrijā. Šie piemēri skar struktūras, iekšējās telpas sociālo uzbūvi, uztveres un klasifikācijas sociālās kategorijas, kā arī rituālas darbības un maiņas.
Burdjē savā socioloģijā ir ieviesis dažas jaunas sen lietotu jēdzienu interpretācijas, tādējādi no jauna aktualizējot šos jēdzienus, piešķirot tiem jaunas nozīmes.
Aktieris – Burdjē vairās lietot jēdzienus subjekts vai personība, tā vietā ir aktieris kā rīcības subjekts. Tas nav tikai savas subjektīvās gribas vadīts un radīts, aktiera termina lietošana uzsver arī šī rīcības subjekta atkarību no objektīvām sociālām struktūrām un to noteiktajām likumsakarībām, kas viņu ietekmē un pat daudzējādā ziņā determinē viņa rīcību.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties