Izcili runātāji izstaro DEGSMI, pārliecību un entuziasmu. Mūsu ķermeņa valoda, sejas izteiksme, kustības, žesti un balss ir darbarīki, kas pārvērš vārdus rīcībā un pārveido drukāto tekstu emocijās un entuziasmā.
Neverbālās sazināšanās spēks: Cilvēka neverbālie signāli dominēs pāri visam sacītajam. Vārdiem un neverbālajiem signāliem ir jāsaskan.
Ķermeņa poza: 55% no mūsu ietekmes nosaka neverbālie signāli (ķermeņa valoda, kustības, acu kontakts, izskats, sejas izteiksme un žesti). Auditorija sāk runātāju vērtēt brīdī, kad nodibina vizuālo kontaktu. Stāja un izturēšanās ir lieliski rādītāji, pēc kuriem var spriest par cilvēka pārliecību, komforta līmeni, pieredzi un attieksmi.
Iedarbīgas ķermeņa pamatpozas stāvot: „Rokas nolaistas gar sāniem” ir lielisks pamatstāvoklis. Tas rada spēcīgu, atbrīvotu izskatu un palīdz izvairīties no uzmanību novēršanām un nemierīgām roku kustībām.
Visizplatītākā ķermeņa poza prezentācijās:
Tiranozaurs: Rokas nokarājas ķermeņa priekšpusē. Kustoties mutei, kustās arī rokas. Rokas vicinās, veltīgi mēģinot piedalīties. Uzmanību novērsošas nodarbes, kas rodas tiranozaura pozas rezultātā:
• „Zirneklis uz spoguļa”- pirkstu gali saskaras ar pirkstu galiem;
• „Žēlsirdīgās māsas”- rokas sakļautas lūgšanā;
• „Uguns ieguvējs”- roku berzēšana, izmisīgi mēģinot uzšķilt dzirksteli smadzenēs;
• „Gredzenu pavēlnieks”- gredzena griešana un raustīšana;
• „Roku mazgātājs”- roku mazgāšana;
• „Piedurkņu atloku raustītājs”- piedurkņu atloku raustīšana, mēģinot tos pavilkt vairāk uz āru.
Tiranozaura darbības: pildspalvu griešana, atkārtoti klikšķina flomāsteru uzgaļus, šķirsta pierakstus un veido no papīra teleskopus, iztaisno un no jauna saliec papīra spraudnes, neskaitāmas reizes pārbauda kaklasaites stāvokli un pat iztīra nagus.
…