Konfliktu teorijas pamata elementi, kas tiek apskatīti ir kopīgi visiem tās iesniegtajiem priekšlikumiem, bet šī teorija var tikt iedalīta gandrīz divās vienādās tradīcijās. Tās atšķiras visur, to uzskata par sociālo zinātni un kā tie uzskata, ka konflikts var vienmēr tikt iznīcināta.
Pirmā teoristu grupa tic, ka sociālajiem zinātniekiem būtu jāpiemīt morālai saistībai, jāpierāda kritizējot sabiedrību. Šie teorētiķi bieži vien apsvēra utopiskos rakstniekus. Otrā grupa ir kā kontrasts, apsver konfliktu kā neizbēgamu un permanentu sociālās dzīves aspektu; tas arī norāda uz ideju, ka sociālās zinātnes slēdzieni ir neapšaubāmi ļoti svarīgi.
Pirmās grupas teorētiķi diskutē par moderno Marksismu un neomarksismu, Habermass un Frankfurtes skolu pirmgaitniekiem un Raits Mills ietekmējās no Kārla Marksa. Otrai grupai var pieskaitīt Ralfu Darendorfu, Rendalu Kolinsu bet visvairāk kopīgais ir ar Maksu Vēberu.
Konflikta teorijas galvenais pamatlicējs ir Marks un Vēbers. Svarīgākie elites teorijas pārstāvji (Paretto, Marks), Torsteins Veblēns un Jozefs Šumpēters. Viņi dalīja dažādus uzskatus par dažām nozīmīgām idejām.…