4)Kā mediji ietekmē sabiedrības ikdienas dzīvi, kultūru un cilvēku 21.gadsimta sākumā Latvijā?
Mediji kļūst modernizētāki, un šis process ietekmē arī sabiebrības transformāciju pretim Rietumu pasaules modernizētajiem priekšstatiem par valsts iekārtu, sabiedrības dalības lomu tās veidošanā, kā arī par izklaides nozīmīgumu.
Arī medijus 21. gadsimtā ietekmē globalizācijas procesi. Mediju tehnoloģijas kļūst arvien mobilākas un elastīgākas, sniedzot cilvēkiem iespējas brīvi piekļūt informācijai un piedalīties tās veidošanas procesā. Tas veicina pieeju dažādiem kultūras kontekstiem, veicina dažādu viedokļu pastāvēšanu publiskajā vidē, cilvēki labprāt diskutē un dalās ar saviem uzskatiem. Šāda tendence, kad aktualizējas citu tautu kultūrvides iepazīšanas iespējas, nozīmē arī to, ka mazinās sabiedrības nacionālo vērtību nozīme.
Tehnoloģijas ietekmē cilvēku ikdienu, mainot iepriekš ikdienišķo dzīves ritmu. Tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, un ir jāspēj saglabāt noteikts objektivitātes un racionalitātes līmenis domāšanas veidā, lai cilvēks nekļūtu atkarīgs no tām.
Jauno mediju ienākšana sabiedrībā rada arī jaunas problēmas. Internetā tiek publiskota personīgā informācija, kas paver iespēju jauniem noziedzības veidiem, kā naudas krāpšanai, identitātes zādzībām, draudiem interneta vidē, intelektuālā īpašuma pirātismam un citiem kibernoziegumiem.
…