Mūsdienu ķīmija sāka attīstīties aptuveni pirms 200 gadiem, pamatojoties uz pētījumiem, ko alķīmiķi bija veikuši iepriekšējo 2000 gadu laikā.
Pirms gadsimtiem vairākums cilvēku, kas nodarbojās ar alķīmiju, gribēja atklāt veidu, kā parastos metālus, piemēram, dzelzi un svinu, pārvērst zeltā. Alķīmiķi arī centās iegūt vielu, kas spētu šķīdināt it visu, viņi gribēja atklāt mūžīgas dzīvības noslēpumu. Alķīmijas attīstībai var izsekot pat tūkstošiem gadu tālā pagātnē – līdz atziņām, ko izteikuši filozofi, magi un zvaigžņu pētnieki. Senākie raksti par alķīmiju nākuši no Ēģiptes (1500 gadu p.m.ē.), Ķīnas (600 gadu p.m.ē.) un Ģrieķijas (500 gadu p.m.ē.). Iespējams, ka vārds alķīmija radies no arābu al Khem, kas nozīmē „Ēģiptes māksla”.
Līdzīgi mūsdienu ķīmiķiem, senie alķīmiķi mēģināja pārvērst vienas vielas citās vielās. Atšķirībā no mūsdienu ķīmiķiem viņi neizdarīja zinātniskus eksperimentus, lai atklātu, kā un kāpēc notiek pārvērtības. Daudzu gadsimtu laikā alķīmiķi tikai kratīja un sildīja savus dīvainos maisījumus un skaitīja burvju vārdus. …