Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:767036
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēka personība veidojas un attīstās, dzīvojot konkrētā sabiedrībā un apgūstot sociālo pieredzi. Sabiedrībā cilvēki atrodas pastāvīgā mijiedarbībā, starp viņiem notiek saskarsme. Šajā procesā cilvēki iegūst gan jaunu informāciju par notiekošo sabiedrībā, gan informāciju par sevi, ko praktiski var saņemt tikai saskarsmē ar citiem. Tieši saskarsmē cilvēki apmierina savas vajadzības un īsteno savus mērķus.
Pašā vispārīgākā veidā psiholoģijā tiek izdalīti divi Es koncepcijas veidi – reālais un ideālais. Pētnieki norāda, ka tas nebūt nenozīmē, ka koncepcija ir reālistiska. Te galvenais ir paša cilvēka priekšstati par sevi pašlaik, šobrīd. Ideālais Es ir katra vēlamais, tas ietver to, kādu cilvēks redz sevi savā iztēlē, kāds viņš grib un kāds negrib būt. Ideālais Es motivē cilvēku sasniegt dzīvē noteiktus mērķus un lielā mērā nosaka arī to, kāpēc viņš izvēlas uzturēt labas attiecības ar vieniem cilvēkiem, bet izvairās no citiem.
Motīvi cilvēka darbībai un mērķu sasniegšanai ir dažādi. Šajā ziņā vajadzības ir tās, kuras cilvēks cenšas apmierināt vispirms, jo vajadzība ir kaut kas tāds, bez kā cilvēks nevar iztikt. Trūkstošās vajadzības cilvēkam jāsaņem no apkārtējās vides. Cilvēku var motivēt vēlme pēc pašīstenošanās, pašcieņas, piederības un mīlestības, drošības un, manuprāt, vissvarīgākais iemesls ir vēlme apmierināt fizioloģiskās vajadzības.
Sasniegumi un panākumi – vajadzība pēc sasniegumiem jeb sasniegšanas motivācija

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −0,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1135305
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties