Politika, tās plašākajā nozīmē, ir aktivitāte, ar kuras palīdzību cilvēki taisa, saglabā un labo likumus saskaņā ar kuriem dzīvo. Politika tādejādi ir saistāma ar konflikta un sadarbības jēdzieniem, jo visiem cilvēkiem vienmēr nevar pilnībā saskanēt vēlmes un intereses un rodas konkurējoši uzskati un viedokļi, taču, lai cilvēki spētu nodrošināt savu likumu darbošanos, viņiem ir jāmāk sadarboties vienam ar otru. Vislabāk politiku raksturo konflikta atrisinājuma meklēšanas process.
Nav vienotas definīcijas, kas izskaidrotu, kas īsti ir politika. Tā tiek saprasta un skaidrota dažādi. Izšķir 4 politikas definējumus:
1. Politika kā valdīšanas māksla. „Vārds „politika” ir cēlies no vārda „ polis”, kas tulkojumā nozīmē pilsētvalsts. Pilsētvalsts jēdziens nāk no Senās Grieķijas laikiem, kad visa Grieķija bija sadalīta polisās, kurā katrai bija sava valdība un iekārta. Atēnas tika uzskatīta par lielāko un varenāko Senās Grieķijas polisu, kurā radās mūsdienu demokrātijas aizmetņi.” Politika kā valdīšanas māksla sevī ietver valsts pārvaldes mehānismus, ar ko parasti nodarbojās ierēdņi , politiķi, lobisti. Šis politikas definējums norisinās pārvaldes iestādēs- saeimās, parlamentos, departamentos, valdībā.
…