Kas ir bērnu drošība?
Drošība – stāvoklis, apstākļi, situācija, kad cilvēks jūtas aizsargāts, kad nedraud briesmas, nav jābaidās. (Pedagoģijas terminu skaidrojošā vārdnīca. Apgāds Zvaigzne ABC., 2000., 40.lpp.)
Drošība pieder pie svarīgākajām cilvēka pamata vajadzībām un veido tā dzīves kvalitāti. Iepazīstoties ar visdažādākā veida informācijas avotiem, redzams, ka termins “drošība” tiek saistīts ar visdažādākajām valsts un cilvēka dzīves sfērām – sabiedriskā drošība, nacionālā drošība, satiksmes drošība, cilvēkdrošība, darba drošība un citas.
Franču vēsturnieks Žans Klods Česno (Jean-Claude Chesnais) uzskata, ka mūsdienās nepieciešamība pēc ikdienas drošības visās jomās ir kļuvusi gluži vai neierobežota. Sociālā drošība, personiskā drošība, tehnikas drošība un citas drošības sfēras tuvojas savai patreiz iespējamai maksimālai attīstības pakāpei.
Par bērnu drošību ir jādomā ikvienam no mums – pašiem bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem, māsām un brāļiem, draugiem, skolotājiem, cilvēkiem, kas ir mums līdzās. Tomēr, lai kā arī mēs vēlētos, mēs nevarēsim vienmēr atrasties blakus saviem bērniem. Tādēļ svarīgi, lai sabiedrība kopumā pievērstu uzmanību bērnu drošības jautājumiem, lai spētu apstāties un palīdzētu, tā radot drošāku vidi gan mūsu bērniem, gan paši sev.…