6) Ziemeļmeitas tēls
• Tēla simbolika
Šī tēla simbolika ir ļoti plaša. Tā var simbolizēt pārticību, bagātību, kā arī laimi, tā simbolizē laimes zemi un veiksmīgu dzīvi, bet galvenokārt tā simbolizē cerību.
„Zemes dedzīgākie jaunekļi braucot viņas lūkoties, un drošākam un varonīgākam no viņiem tā pasniedzot starojošo vainagu un nosēdinot to sev līdzās uz dimantiem apbērtas gultas.”
Šeit Ziemeļmeita simbolizē laimi un pārticību bagātībā. Kaut ko tādu, ko jaunekļi grib sasniegt un pēc kā tie alkst.
It kā apbraucot ledus milžus, viņš iebrauca vienveidīgas dzīves slazdā. Tas simbolizē to, kā jaunieši vēloties iet dzīvē vieglāko ceļu, apkārt ceļu, beigu beigās nonāk pie rutīnas un bezjēdzīgas dzīves. Jo viņi ir iegājuši komforta slazdā. Viņi izvēlas padoties, nevis cīnīties pret šiem dzīves „ledus milžiem”.
„Un Laimei tika manis žēl, un viņa sūtīja man sapni.”
Šis sapnis bija tas, ka viņš satika Ziemeļmeitu, viņa cerību staru. Viņš, satiekot Ziemeļmeitu, atguva savu dzīvotgribu un viņā atkal iemirdzējās cerība.
„Bet mana dvaša dara brīnumus: zem viņas tā(sirds) atkal pacelsies.”
Ziemeļmeita jūrniekam deva savu spēku, atdeva viņa degsmi, viņa aizrautību un piedzīvojumu kāri.
Tur, kur Ziemeļmeita gāja, tur viss atdzīvojās. Viņa bija cerība visam dzīvajam. Viņa bija dzīvotgriba.
Jau no seniem laikiem latviešu pasakās Ziemeļmeita ir simbolizējusi kaut ko tālu, neaizsniedzamu. Tas katram cilvēkam var būt kas cits. Un arī šajā pasakā katrs lasītājs Ziemeļmeitu var asociēt ar kaut ko citu. Taču pasakas morāle saka ka, lai kas tas arī būtu, ko cilvēks grib sasniegt, uz to nav īsākā ceļa. Lai iegūtu to, ko tu vēlies, tev ir jāiet cauri grūtībām. Un ejot cauri grūtībām nedrīkst pazaudēt šo ideju par Ziemeļmeitu – savu cerību.
…