Jūrmala - tā ir brīnišķīga pilsēta Latvijā, Baltijas jūras krastā. Katrs, kas kaut reizi apciemojis šo pilsētu, ir sajutis tās īpašo auru, ko veido senatnīgās koka ēkas, priežu mežs, kāpas un jūra.
Jau izsenis Jūrmala ir bijusi pazīstama kā kūrorta pilsēta. Minēšu dažus manis prāt vēsturiski nozīmīgākos notikumus Jūrmalā.
1. Jūrmala top par pilsētu!
Neticami bet reiz Jūrmala nebija pilsēta, tā bija daļa Rīgas.
1920.gadā Rīgas Jūrmalai tiek piešķirts pilsētas statuss. 1959.gadā tika izveidota kūrortpilsēta Jūrmala, apvienojot Rīgas pilsētas Jūrmalas rajonu, Sloku un Ķemerus, Rīgas rajona ciematu Priedaine un daļu Kūdras. (Jūrmalas pilsētas dome, 1999., ER)
2. Pirmie atpūtnieki Jūrmalā.
Vai maz varam iedomāties vārdu Jūrmala, lai nesaistītu to ar tūrismu? Domāju ka nē. Tādēļ manuprāt vēsturiski ļoti svarīgi Jūrmalai kā kūrorta pilsētai ir pirmie atpūtnieki.
Pirmās ziņas par vasarnieku ierašanos Jūrmalā attiecināmas uz 19. gadsimta sākumu, kad pēc krievu-franču t.s. Napoleona kara Dubultos vasarās sabrauca atpūsties armijas virsnieki. Ķemerus par valsts kūrortu atzina 1838.gadā.
Minēto teritoriju apgūšana un dabas vides izmantošana nav nejauša. 18. gadsimta beigās un it īpaši 19. gadsimta sākumā atklāj lielāko daļu pazīstamo Rietumeiropas kūrortu. Baltijas jūras austrumu piekrastē tie ir : Igaunijā - Ārensburga Sāmsalā un Hāpsalā, Lietuvā - Palanga. Latvijā pazīstami bija bieži apmeklētie Vācijas kūrorti - Marienbāde, Bādenbādene, Doberāne, Karlsbāde u.c.…