Grūtības varētu rasties īstenojot šādus uzdevumus/pasākumus:
• Izveidota informācijas sistēma par brīvprātīgā darba iespējām brīvprātīgajiem un brīvprātīgā darba organizētājiem – līdz šim jau ir vairākas reizes mēģināts veidot vienotu informācijas sistēmu par brīvprātīgā darba iespējām, bet līdz šim nav vēl tas izdevies. Bet ceru, ka 4 gadu laikā izdosies izveidot nacionālā brīvprātīgā darba datubāzi.
• NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmju attīstīšana, veicinot NEET jauniešu iesaisti izglītībā, darba tirgū un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā – manuprāt, darbs ar šiem jauniešiem ir diezgan grūts, jo vairākumam nav motivācija piedalīties aktivitātēs un būt sabiedriski aktīvam vai integrēties darba tirgū.
• Sekmēt diasporas jauniešu zināšanu un pieredzes popularizēšanu Latvijā, organizējot diasporas jauniešu tikšanās (konferences, ideju laboratorijas, forumus u.tml.). –vismaz Plānā norādītais finansējums ir neliels un domāju, ka tik apjomīgām aktivitātēm, lai tās būtu kvalitatīvas, ir nepieciešamas daudz lielāks budžets.
Salīdzinājumā ar iepriekšējo jaunatnes politikas plānošanas dokumentu (Jaunatnes politikas pamatnostādnes 2009.-2018.gadam), šis dokuments ir labāk sastādīts un nav tik daudz liekas informācijas (par uzturlīdzekļiem, dzīvokļu piešķiršanas kārtību, bāreņu aprūpi, atbalsta jaunajām ģimenēm utt. ). Ir arī informācija, kas abos dokumentos ir vienāda, bet izvirzītie uzdevumi un prioritātes atšķiras. Plāns ir paredzēts īsākam plānošanas periodam un izvirzītie uzdevumu ir diezgan reāli sasniedzami.
…