Reģions ir ģeogrāfiski definēts lielums, kurš var tikt identificēts, izmantojot empīriskus novērojumus par tā dalībnieku un citu ar reģionu saistītu starptautisko attiecību sistēmas objektu un subjektu savstarpējo saistību, kopīgām vērtībām un pieredzi. Reģionālisms pretēji nacionālajai valstij, kas ir ārējos aktierus izslēdzošs veidojums, ir iekļaujošs process. Reģionalizācija parasti norisinās konkrētā ģeogrāfiski noteiktā teritorijā, kurai ir vienota vēsturiskā pieredze, politiskas, ekonomiskas un sociālas saiknes. Reģionālisma politikas galvenais uzdevums ir nodrošināt politisko stabilitāti un drošību pasaulē, šim nolūkam izmantojot ekonomisko saišu stiprināšanu gan starp reģiona valstīm un cita līmeņa aktieriem, gan ārpus tās esošajiem starptautiskās attiecību sistēmas dalībniekiem.
Bjorns Hettne piedāvā piecas reģiona attīstības pakāpes:
1.ģeogrāfiska vienība;
2.vienota sociāla sistēma, kas nodrošina sadarbību starp dažādiem reģiona iekšējiem dalībniekiem, kā arī to sadarbību ar ārējiem aktieriem;
3.organizētas sadarbības mehānisms politikas, ekonomikas, sociālajā vai militārajā jomā;
4.pilsoniska sabiedrība, kas var rasties caur organizācijas struktūru tai ietekmējot sociālo komunikāciju un vērtības reģiona iekšienē;…