Šo dzīves posmu mēdz atzīt par viss sarežģītāko dzīves posmu vīrieša dzīvē .Vairāk vai mazāk šis vecums ir vidēji ir no 45 -60 .gadiem . Šo dzīves posmu ,vecumu vēl četrus gadus atpakaļ sauca par vīriešu klimaksu jeb vīriešu menopauzi . Šobrīd jaunākajā medicīniskajā literatūrā to sauc par testosterona deficītu un andropauzi .
Notiek pārmaiņas organismā pēc dabas likuma noteiktas sistēmas . Brieduma vecums ir cilvēka spēju maksimuma periods .Tas ir laiks ,kad uzkrāta liela darba ,dzīves pieredze.
Vīrieši bieži vien to noliedz vai nevēlas atzīt ,ka arī viņiem var būt problēmas šajā vecumā .
Andropauzei raksturīga testosterona pazemināšanās ,un fizioloģiska testosterona līmeņa atjaunošana var aizkavēt vai novērst vēlīnā hipogonādisma sekas ,uzlabojot vīrieša dzīves kvalitāti . Runājot par vīrieša organismā ar vecumu notiekošām endokrīnām izmaiņām ,saistītām ar reproduktīvo funkciju ,ir zināms, ka notiek šādu hormonu līmeņa paaugstināšanās : LH [luteinizējošā hormona ] ,FSH [folikulu stimulējošā hormona ],SHBG [dzimumhormonu saistošā globulīna ],prolaktīna un DHT [dehidrotestosterona ] paaugstināšanās ,savukārt samazinās kopējā T [testosterona ]līmenis ,brīvā T līmeni, ar albumīnu saistītā T līmenis [pieskaitāms pie T bioaktīvās frakcijas ].DHEA [dehidroepiandrosterona ] , DHEAS [dehidroepiandrosterona sulfāta ] un estrogēnu līmenis . Ļoti sarežģīti ,bet tāds ir medicīniskais izskaidrojums …