Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:436029
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Juris Alunāns ir visdedzīgākais jaunlatviešu cīnītājs par vienotu, bagātu latviešu valodu. Latviešu kultūras vēsturē viņš ir ienācis kā dzejnieks, valodnieks, publicists un ekonomists. Šī J. Alunāna interešu daudzveidība ir laikmeta vēsturisko apstākļu noslaucīta. Viņš nešaubīdamies ticēja savas tautas spējām un centās atraisīt tās spēkus dažādās dzīves nozarēs. J Alunāns bija žurnālists, un viņa darbība cieši saistīta ar „Pēterburgas avīzēm.” Gribēdams iepazīstināt vācu kungu nomākto latviešu valodā nevar izteikt to, ko var izteikt citās valodās. Juris Alunāns sāka kopt latviešu literāro valodu. šai sakarā viņš apzinājās, kāda ir nozīme valodai tautas dzīvē, un saprata, kāpēc latviešu valodā nevar izteikt to, ko var izteikt citās valodās,. Juris Alināns sāka kopt latviešu literāro valodu. Šai sakarā viņš norāda: „Mīļajiem latviešiem svešādie tautas vārdi grāmatās, baznīcā no kanceles, muižās, krogos, tiesās un pilsētās tā galvā iekaldēti, ka tie jau ar viņiem apraduši un nemaz nekaunas paeriski, neriski, lendendrski un tīteriski runāt.”
J. Alunāns ļoti asi vērsās pret šiem valodas izkropļojumiem un meklēja labus, latviešu valodai piemērotus izteiksmes līdzekļus. Šim darbam J. Alunāns bija labi sagatavots.
Jau ģimnāziju beidzot, J. alunāns orantējas krievu, vācu, grieķu, ebreju un leišu valodā. Ģimnāzijas gados viņš jau vingrinās klasisko dzejdarbu un cittautu folkloras atdzejošanā. Šā darba rezīltātā top J. Alunāna „”Dziesmiņas latviešu valodai pārtulkotas.”…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties