1.Kas ir un ko dara EP- Eiropas Parlaments?
Eiropas Parlaments ir vienīgā pārnacionālā iestāde Eiropas Savienībā, kuras locekļus demokrātiski ievēlē tiešās, vispārējās vēlēšanās. Parlaments pārstāv dalībvalstu tautas. Eiropas Parlaments, ko vēlētāji no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm ievēl reizi piecos gados, pieņem dažādus tiesību aktus (direktīvas, reglamentus u.c.), kuri ietekmē katra iedzīvotāja ikdienas dzīvi.
2.Kādas galvenās funkcijas veic Eiropas Komisija?
Tāpat kā Parlaments un Padome, Eiropas Komisija tika izveidota 20. gadsimta piecdesmitajos gados ar Eiropas Savienības dibināšanas līgumiem. Eiropas Komisija, līgumu uzraugs un Kopienas izpildiestāde, cieši sadarbojas ar Eiropas Parlamentu.
Komisija ir politiski neatkarīga no valstu valdībām. Tā pārstāv un aizstāv ES kā vienota veseluma intereses. Tā ierosina tiesību aktu priekšlikumus, kurus tā iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei. Tā ir arī ES izpildvara – citiem vārdiem sakot, tā ir atbildīga par Parlamenta un Padomes lēmumu īstenošanu. Tas nozīmē ES darbības vadību ikdienā – tās politiku un programmu īstenošanu un tās līdzekļu izmantošanu.
Neoficiāli Komisijas locekļus sauc par komisāriem. …