Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:200156
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.10.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Internets sniedz plašas komunikācijas iespējas un tā lietošana ir kļuvusi par svarīgu sastāvdaļu mūsu ikdienas komunikācijā. Internets kļūst par labirintu tīklu, kurā atrodas interneta lappuses, portāli, diskusiju lapas un bezmaksas e-pasta kastītes, kuras ir ērtas un plaši izmantojamas gan iekšējā, gan ārējā komunikācijā. Mūsdienās cilvēki mēdz saņemt lielu daudzumu elektroniskā pasta sūtījumu, kuri satur reklāmu, kas apgrūtina un kavē savstarpējo komunikāciju. Līdz ar interneta straujo attīstību, arvien pieaug interneta mājaslapu nozīme sabiedrisko attiecību veidošanā. Izveidojot interneta mājaslapu, rodas unikāla iespēja sasniegt sabiedrību tieši, bez žurnālistu un tradicionālo masu mediju starpniecības. Organizācijas mājaslapas apmeklētāji var saņemt informāciju par jaunumiem un organizācijas viedokli tiešā, neizmainītā veidā, kas palīdz viņiem uzturēt savu, mediju neietekmētu viedokli.
Datoru virtuālajā pasaulē nepastāv nekādi dzimuma, rases, tautības, dzīves vietas, sociālā stāvokļa un citi priekšstati, katrs var kļūt par jebko. Komunikācija kļūst kā ilūzija - anonīma, globāla, bezpersoniska un šķietami droša. Internets piedāvā ko tādu, ko varētu saukt par anonīmo atklātību. Informācijas plūsmā nav vērtību kritēriju, ātrumu, vecuma, gaumes, stila, humānisma ierobežojumu un citu noteikumu. Internetā pazūd robeža starp dažādiem sociāliem slāņiem, valstīm un uzskatiem. Tīklā neviens nevar uzzināt, no kurienes tu esi, kāds tev apģērbs, cik tev naudas un kā tu izskaties.
Anonimitāte, ko sniedz virtuālās komunikācijas tehnoloģijas, cilvēku iedrošina un atbrīvo no kompleksiem un nepilnvērtības. Cilvēks sāk runāt par saviem pārdzīvojumiem, par gaišākajām un tumšākajām domām, izjūtām; viņš var darīt un teikt to, par ko varbūt kaunētos vai baidītos saskarsmē, kas notiek reālā vidē. Bieži cilvēks atļaujas ar interneta palīdzību paust to, ko pats tiešā veidā sarunas laikā nekad nebūtu paudis vai atzinis sabiedrībā pastāvošo normu vai iekārtu dēļ, kas ietekmē ikkatru. Internets ļauj noslēpt trūkumus un nepilnības. Cilvēkam vairs nav jājūtas vainīgam sevis vai kāda cita priekšā, nav jāredz līdzpilsoņu liekulīgie vai nosodošie skatieni, nav jāsaduras aci pret aci ar savām pazemojošajām kaislībām. Internets ne tikai ļauj atklāties, bet arī ļaut kļūt par to, ko vien viņš vēlas. Cilvēks var būt tas, par ko viņš sapņo būt. Cilvēks var radīt pats savu realitāti, savus priekšstatus, savu paštēlu gadījumā, ja vēlamais nesakrīt ar reālās dzīves pieredzi. Tāpēc interneta lapu saturs bieži vien ne tuvu nesaskan ar ētikas, morāles vai pieklājības normām. Tāpat arī no sabiedrības "izstumtie", "nesaprastie" vai "savādākie" var atrast izeju no savas vientulības un atsvešinātības, satiekot sev līdzīgus virtuālajā pasaulē.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties