Valstu ārpolitiku veido cilvēki, nereti tie ir indivīdi vai grupu dalībnieki. Ārpolitikas veidošanas indivīdus ieskauj divas vides: ārēja un iekšējā, kas būtiski ietekmē, ierobežo un limitē indivīda darbību.
Interešu grupas ir uz vienādu interešu pamata veidojušās organizācijas, kuru mērķis ir ietekmēt politiskus lēmumus. Tām ir raksturīgi līderi, kuri ir pietiekoši izglītoti un zinoši.
Interešu grupām ir ļoti liela nozīme valsts iekšpolitiskajos un ārpolitiskajos procesos. Darbība interešu grupās ļauj sabiedrībai kontaktēties un ietekmēt politiku gan valstī, gan ārpus tās.
Tiek bieži diskutēts par to vai interešu grupas ir labvēlīgas politiskajai sistēmai vai gluži pretēji. Daudzi atbalsta to pastāvēšanu, sakot, ka tās nodrošina sabiedrības interešu ievērošanu, taču pretarguments ir – tās ietekme var pārvērsties korupcijā. Interešu grupu mērķis ir panākt, lai politiskie jautājumi būtu atrisināti viņdien par labu. Interešu grupas raksturo šauri konkrēti jautājumi, attiecībā uz kuriem ir cerības panākt publiskās politikas izmaiņas. …