. tās Intelektuālais īpašums – ietver P tiesību jautājumus, AT, PZ tiesisko regulējumu, tehnoloģijas nodošanas kārtību. Speciālas II sistēmas un institūti, kā arī starptautiski līgumu, nacionālo valstu tiesiskie režīmi regulē un aizstāv II.
2.AT principi: AT pieder autoram, tiklīdz darbs ir radīts, neatkarīgi no tā, vai darbs ir pabeigts; AT attiecināmas uz literāriem, zinātnes, mākslas darbiem, arī nepabeigtiem darbiem, neatkarīgi no darba uzdevuma un vērtības, izpausmes formas vai veida;. AT piederības apliecināšanai nav nepieciešama reģistrācija, darba speciāla noformēšana vai kādu citu formalitāšu ievērošana; Autors vai viņa tiesību pārņēmējs savas tiesības uz darbu var apliecināt ar autortiesību aizsardzības zīmi, kuru atveido ar tādu paņēmienu un tādā vietā, lai tā būtu nepārprotami redzama. Šī zīme ietver trīs elementus: a)burtu "C" aplītī; b)autortiesību subjekta vārdu (nosaukumu); c)darba pirmpublicējuma gadu; AT ir personisku un mantisku tiesību raksturs; AT tiesiskā režīma ziņā pielīdzināmas tiesībām uz kustamu mantu CL izpratnē, bet nevar būt par īpašuma prasības objektu.
3.AT objekts vai darbs - autora jaunrades rezultāts jebkādā materializētā formā, kā arī publiski izpildīta improvizācija izpildījuma brīdī;
4.AT objekts neatkarīgi no izpausmes formas un veida ir šādi autoru darbi: literārie darbi (grāmatas, brošūras, runas, datorprogrammas, lekcijas, aicinājumi, ziņojumi, sprediķi un citi līdzīga veida darbi);dramatiskie un muzikāli dramatiskie darbi, scenāriji, audiovizuālu darbu literārie projekti; horeogrāfiskie darbi un pantomīmas; muzikālie darbi ar tekstu vai bez tā; audiovizuālie darbi; zīmējumi, glezniecības, tēlniecības un grafikas darbi un citi mākslas darbi; lietišķās mākslas darbi, dekorācijas un scenogrāfijas darbi; dizaina darbi; Neaizskarot oriģināldarbu autoru tiesības, tiek aizsargāti arī šādi atvasinātie darbi: tulkojumi un apdares, pārstrādāti darbi, anotācijas, referāti, kopsavilkumi, apskati, muzikāli aranžējumi, ekranizācijas un dramatizējumi un tamlīdzīgi darbi; darbu krājumi (enciklopēdijas, antoloģijas, atlanti un tamlīdzīgi darbu krājumi), kā arī datu bāzes un citi salikti darbi, kas materiālu atlases vai izkārtojuma ziņā ir jaunrades rezultāts. AT neaizsargā: NA un admin. aktus, citus valsts un pašvaldību iestāžu izdotus dokumentus un tiesas nolēmumus (likumus, tiesu spriedumus, lēmumus un citus oficiālus dokumentus), kā arī šo tekstu oficiālos tulkojumus; valsts oficiālos simbolus un zīmes (karogus, ģerboņus, himnas, ordeņus), kuru lietošanu nosaka atsevišķi normatīvie akti; kartes; presē, radio vai televīzijas raidījumos vai citos saziņas līdzekļos sniegto informāciju par dienas jaunumiem, dažādiem faktiem un notikumiem; idejas, metodes, procesus un matemātiskās koncepcijas.
5.AT subjekti Darba autors, līdzautori, ieskaitot audiovizuāla darba autorus, atvasināto darbu autori, viņu mantinieki un citi autora tiesību pārņēmēji var būt autortiesību subjekti. AT subjekti autortiesības uz darbu īsteno paši vai ar savu pārstāvju starpniecību (arī ar autoru mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju starpniecību). Persona, kuras vārds vai vispāratzīts pseidonīms ir norādīts uz publiskota vai publicēta darba vai reproducēta darba, uzskatāma par darba autoru, ja nav pierādīts pretējais. Ja darbs ir publiskots vai publicēts, nenorādot autoru, autora vārdā un interesēs darbojas redaktors, bet, ja arī redaktors nav norādīts, - izdevējs vai autora pilnvarota persona. Šis nosacījums ir spēkā līdz brīdim, kad darba autors atklāj savu personību un piesaka autorību.
6.Ja darbam ir divi vai vairāki autori un katra autora individuālais ieguldījums darba radīšanā nav norobežojams kā neatkarīgs darbs, AT uz darbu pieder visiem līdzautoriem kopīgi. Katra autora individuālais ieguldījums ir neatkarīgs darbs, AT uz savu individuālo ieguldījumu kā neatkarīgu darbu ir katram autoram. Aizsardzību pret AT pārkāpumiem var realizēt jebkurš līdzautors neatkarīgi no pārējiem līdzautoriem. Ja viens no autoriem atsakās pabeigt savu darba daļu darba radīšanas procesā vai no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ to nevar pabeigt, viņš nedrīkst kavēt sava darba daļas izmantošanu visa darba pabeigšanai. Šim autoram ir autortiesības uz viņa darba daļu, kā arī uz atlīdzību par to, ja līgumā nav noteikts citādi.…
Intelektuāo tiesību eksāmena jautājumi un atbildes.
- Intelektuālais īpašums
- Intelektuālās tiesības
- Īpašums
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Jūdu tiesības
Konspekts vidusskolai2
-
Romiešu tiesības
Konspekts vidusskolai11
-
Ģermāņu tiesības
Konspekts vidusskolai5
-
Bērnu tiesības
Konspekts vidusskolai1
-
Ģimenes tiesības - atbildes uz ieskaites jautājumiem
Konspekts vidusskolai13