Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:838171
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

„Biheiviorisma revolūcija” mainīja radušos situāciju. Tā vietā, lai ņemtu politisko iestāžu funkcijas pēc to nomināla, biheivioristi centās izskaidrot kā un kādēļ cilvēki rīkojās reālajā dzīvē, tādējādi norādot uz politikas trūkumiem. Svarīgākie trūkumi bija tādi, ka politikā bija daudz vairāk pētniecības objektu, savukārt trūka lēmumu pieņemšanas un īsenošanas procedūru. Tā un citu iemeslu iespaidā 20. Gadsimta 80-o gadu beigās institucionālisms „atgriezās no jauna”, jo iekšējie jauno paradigmu ierobežojumi kļuva skaidri. „Jaunais” insitucionālisms radās kā reakcija uz „zem-socializēto” dominējošo pieeju raksturu disciplīnā, jo kā biheiviorisms tā racionālās izvēles teorija ignorēja institūcijas kā vienkāršu individuālo preferenču kopumu. Gūdins un Klingemans (Goodin and Klingemann) apraksta tā saucamo „Jauno institucionalismu” kā „nākamo revolūciju” piltoloģijā.
Jaunie institucionalisti iepretim „agrīnā” institucionālisma pārstāvjiem laboja nepilnības un tagad, līdzīgi kā to ieteica biheivioristi, saista politiku kā ar neformālām politiskās dzīves atziņām, tā arī ar formālām konstitūcijām un organizācijas struktūrām. Jauna pieeja ir iestāžu vērtību un varas attiecību īstenošanai. Kardināli „jaunie institucionālisti” interesējas ne vien ar iestāžu ietekmi uz cilvēkiem, bet arī par mijiedarbību starp iestādēm un cilvēkiem.
Tradicionālais institucionalisms

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties