Informātika ir zinātnes nozare, kas pēta ar matemātiskās struktūras saistībā datoru jeb elektronisko skaitļojamo mašīnu (ESM) teorētisko atziņu izstrādi un ieviešanu dzīvē. Galvenokārt tā ir saistīta ar elektroinženieriju, matemātiku un lingvistiku.
Informātika mūsdienīgā veidolā izveidojās 20. gadsimta trešajā trešdaļā.
Mūsdienās gan ar informātiku galvenokārt saprot pamatprasmes informācijas apstrādē ar datora palīdzību. Augstākminētās funkcijas aptver datorzinātne, jeb datorika. Informātika iekļauj tādas lietas kā, tekstu rakstīšanu un noformēšanu, darbu ar elektroniskajām tabulām, datubāzēm, attēlu skaņas un video apstrādi. Tas nebūt nav pilns saraksts. Informātikas galvenais mērķis ir nodrošināt cilvēkam spēju ērti izpildīt sev nepieciešamos darbus ar datora plīdzību.
Informācija ir ziņas par pasauli. Šīs ziņas cilvēks var uztvert, uzkrāt, apstrādāt un izplatīt. Apkartējas pasaules tēls cilvēka apziņā veidojas pēc informācijas uztveršanas ar maņu orgāniem: dzirdi, redzi, ožu, tausti, garšu. Cilvēks kā bio1oģiska un sociāla būtne var eksistēt, tikai apstrādajot informāciju par apkārtejo pasauli, pietņemot lēmumus un attiecīgi rīkojoties.…