Ko darīt, ja notikusi saindēšanās ar sēnēm?
Saindēšanās var notikt gan ar indīgām, gan arī ar vecām un nepareizi apstrādātām un sagatavotām sēnēm. Pirmie saindēšanās simptomi atkarībā no tā, ar kādām sēnēm šī saindēšanās notikusi var parādīties sākot no 1 – 2 līdz 8 stundām un vēl vēlāk.
Kad ir notikusi saindēšanās ar sēnēm, nekavējoties jāsauc ārsts. Taču pirms ārsta ierašanās cietušais jānovieto gultā un, lai izskalotu kuņģi, tam jādod dzert ar nelieliem malkiem 4 – 5 glāzes vārīta ūdens, ņemot vienu tējkaroti sodas uz glāzi ūdens. Var dzert arī vāju (iesārtu) kālija permanganāta šķīdumu. Tad ar karotes kātu vai pirkstu, uzspiežot uz mēles pamatnes, izraisa vemšanu. Šādu kuņģa skalošanu atkārto vairākas reizes. Zarnu traktu attīra izdarot klizmu – pieaugušiem ņemot 1,2 l ūdens, bet bērnam – 1 glāzi. Vēlams lietot aktivizētu ogli kā arī dzert daudz siltu ūdeni, bet nekādā gadījumā alkoholu vai skābus dzērienus.
Ārstēšanās izdodas labāk, ja ir zināms, ar kādu sēni saindēšanās notikusi. Tāpēc jāsaglabā neapēstās sēnes un arī tās sēnes, kuras izskalotas no kuņģa un zarnu trakta, lai varētu noteikt sēni, kas izraisījusi saindēšanos, un izvēlēties pareizu ārstēšanu. Ārsts arī izlems, vai cietušais atstājams mājās, vai ievietojams slimnīcā.
…