Etniskums attiecas uz kultūras iezīmēm un izpausmēm, kas atšķir vienu vienu cilvēku kopumu no otra. Etnisko grupu locekļi redz sevi kā kulturāli atšķirīgus no citām grupām sabiedrībā un otrādi. Visparastākās iezīmes, kas atšķir etniskās grupas vienu no otras ir valoda, vēsture vai senči (īsti vai iedomāti), reliģija un ģērbšanās stils vai greznošanās. Etniskās atšķirības ir pilnībā apgūtas.
Daudzas sabiedrības mūsdienu industrializētajā un tāpat arī neindustrializētajā pasaulē ir daudzskaitlīgas sabiedrības. Tās ir sabiedrības, kuras sastāv no vairākiem lieliem etniskiem grupējumiem, kas iesaistīti vienā politiskā un ekonomiskā kārtībā, tomēr lielā mērā tie ir atšķirīgi viens no otra.
Minoritātes
Termins etniskās minoritātes jeb minoritāšu grupas socioloģijā tiek plaši izmantots un socioloģija to skaidro šādi:
1Tās locekļi ir neizdevīgā stāvoklī apkārtējo diskriminācijas dēļ. (Diskriminācija ir tad, kad tiesības un iespējas, kuras ir atvērtas pret vieniem cilvēkiem, citiem ir liegtas.)
2Minoritāšu locekļiem ir solidaritātes apziņa, ‘kopā būšanas’ apziņa. Minoritāšu locekļi parasti uztver sevi kā ‘cilvēku ārpus’ vairākuma.
3Minoritātes parasti ir kautkādā mērā sociāli izolētas no lielāka kopuma.…