Adaptācija, kas tad īsti tā ir? Adaptācija ir pielāgošanās dabas un sociālās vides mainīgajiem apstākļiem. Adaptācijas procesā indivīds pieņem grupā izveidojušās uzvedības formas, vērtības, saskarsmes un darbības paņēmienus. Ienākot jaunajā grupā, bērns sākumā novērtē un apgūst tajā atzītās attiecību īpatnības, prasības. Adaptācijas periods parasti ilgst līdz 2 mēnešiem.
Ja bērns ir pusotra, divus gadus vecs.
Parasti šajā vecumā bērns ir kopā ar vecākiem, un vienaudžu sabiedrībā nejūtas drošs vai māc bailes, satraukums, līdz ar to mazulis meklē pieaugušā atbalstu un mierinājumu. Ja nākas atvadīties no mammas, mazajam var šķist, ka tas ir uz mūžu, jo divgadnieks vēl neizprot laika ritējumu. Divus gadus vecam mazulim nav nepieciešama vienaudžu kompānija, lai rotaļātos, bērns spēlējas viens. Taču mazo ieinteresēs informācija, ka būs daudz jaunu mantu, mīļa audzinātāja un auklīte.
Ja bērns ir trīs, četrus gadus vecs.
Ja bērnam līdz trīs gadu vecumam ir bijusi iespēja kontaktēties ar saviem vienaudžiem, tad var teikt, ka bērns ir gatavs doties uz dārziņu. Bērns jau spēj izprast lietu kārtību-mamma aiziet, bet viņa nekur nepazūd, pēc kāda laika viņa atgriezīsies.…