Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:251858
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

LTF delegācija pēc Gananokves konferences mājās atgriezās ar tautiešu ziedotiem telefona un faksa aparātiem, diktofoniem, grāmatām. Gandrīz katrs latvietis, kas no Kanādas devās uz Latviju, veda kaut ko līdzi Tautas frontei. No turienes LTF vēlēšanu koordinācijas centrs saņēma pirmo datoru. Gananokves konferencē aizsāktās sarunas par Latvijas nākotni turpinājās Ņujorkā, Kalamazū, Losandželosā, Sanfrancisko, Vašingtonā, Čikāgā, Bostonā, Floridā. Ziemeļamerikas un Latvijas latviešu sadarbības mērķtiecīga uzsākšana Gananokves konferencē panāca to, ka Ziemeļamerikas presē pieauga spiediens uz savām valdībām domāt par Baltijas valstīm. Vadis Tauriņš savās atmiņās raksta, ka „Gananokves konference un grupas brauciens pa Ziemeļameriku bija svarīgs, jo tas cilvēkiem abās pusēs pirmoreiz praktiski pierādīja, ka sadarbošanās, sapratne ir iespējama, ka mūsu uzskati nav diametrāli pretēji.”
Kā raksta Īvāns, tad domājot par lielākajiem un Latvijas nākotnei svarīgākajiem Atmodas notikumiem, var apgalvot, ka Gananokves konferencei bija gandrīz vai izšķirošā nozīme LTF turpmākajā politikā. Pēc tās sākās pavisam nopietna trimdas un Latvijas latviešu koordinācija. Konferences pamatmērķis bija abu pušu gaišo spēku savešana kopā.
Arī aktīvo LTF atbalsta grupu darboņu tekstos var redzēt skaidri pamatoto konferences nozīmi. LTF Šveices aktīvists Ansis Reinhards raksta: „1989.gada aprīlī vairs nebija šaubu, ka atklāti jāiesaistās un ka no tā nāks labums.”

SECINĀJUMI
Pārkārtošanās politikas un no tā seku izrietošā atmodas perioda, rezultātā radās iespēja apvienoties un salikt savas gaišās galvas kopā, pirms daudziem gadiem piespiedu kārtā izšķirtajai un sašķeltajai latviešu tautai – dzimtenē palikušajiem un trimdā dzīvojošajiem tautiešiem. Šī nacionālā kopības izjūta un savstarpējā zināšanu un pieredzes apmaiņa ļāva sākt veidot dažāda veida idejas, ierosinājumus un rīcības plānus, lai ar visa veida līdzekļiem tiektos pēc sen gaidītās latvisko vērtību atjaunošanas, kas rezultējās savas nacionālās valsts brīvības atgūšanā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties