Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:620684
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mākslas attaisnošana ir jauna filozofiska apjēgsme un jaunas pretenzijas uz zināšanām, ko pirmo reizi Vakarzemes vēsturē izvirzīja sokratika, liekot mākslai pamatot leģimitāti. Pirmo reizi kļuva skaidrs, ka pašas no sevis nav saprotamas tiesības uz patiesību, uz kurām pretendē māksla, tradējot tēlojošā vai stāstošā formā tradicionālos saturus, kuri gūst neskaidru uztveri un izklāstu. Jauna pretenzija uz patiesību stājas pretī tradīcijas formai. Tēlu stāsts bija viens no galvenajiem vadmotīviem mākslas attaisnošanai Vakarzemē.

Baroka laikmetam piemīt savi kārdinājumi, tas ir piedzīvojis transformācijas, kuras ne pēdējā kārtā ietekmējusi reformācija. Tā centrā novietoja jaunu mākslu – draudzes dziedājumā uzturētu mūzikas formu, kas atdzīvināja mūzikas formu valodu. Tādejādi jaunā veidā tika turpināta lielā kristīgās mūzikas tradīcija. Uz šī fona jautājums par mākslas attaisnojumu gūst pirmo noteikto orientāciju.

Hēgelis 19. gadsimta lielais spekulatīvā ideālisma skolotājs, iesākumā Heidelbergā, bet tad Berlīnē noturēja savas lekcijas estētikā, viens no viņa mācības ievadmotīviem bija „mākslas pagājības raksturs”. „Mākslas pagājības raksturs” – tāds ir Hēgeļa formulējums, kādā viņš radikāli saasināti formulēja filozofijas pretenziju padarīt pašu patiesības izziņu vēl arī par mūsu izziņas priekšmetu, zināt pašas mūsu patiesā zināšanas. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,70 €
Materiālu komplekts Nr. 1111745
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties