Es nolemju izlasīt tieši šo grāmatu, jo tai ir „neparasts” nosaukums. Tātad, izstudējot šo literatūru varu piedāvāt savu kopsavilkumu par to.
Grāmatas „Paidagoģiskā psicholoģija” autors - psihologs Dr. Nikolajs Picka. Grāmatai ir 160 lpp. Tā sākas, ka parasti, ar priekšvārda, kurā autors runā nedaudz par sevi un īsumā par to, kas rakstīts krājumā: „Šis rakstu krājums satur visus praktiski nozīmīgākos jautājumus paidagoģiskā psicholoģijā. [...] Apskatīti arī attīstības psicholoģijas svarīgākie aspekti.” (5.lpp.). Kopumā „Paidagoģiskā psicholoģija” sastāv no 4. nodaļām, kuras savukārt sastāv no dažāda skaita apakšnodaļām un nobeigumā ir pielikums.
1. Nodaļa „Īss ieskats attīstības psicholoģijā” sastāv no 15.apakšnodaļām.
Mazbērnu attīstības dažādas fāzes.
IEVADS. „Ka cilvēks, nākdams pasaulē, ir nevarīga un vārīga būtne, par to cilvēce zināja jau kopš pirmo cilvēku piedzimšanas. Bet kā var no tik nevarīgas būtnes izaugt arī kaut kas tik apbrīnojams?” (9.lpp.).
SENSOMOTORISKĀS ATTĪSTĪBAS SEŠAS PAKĀPES. Autors piemin dažus psihologus, kuri nodarbojas ar cilvēka attīstības pētījumiem (Freids, Spics, Piažē). Tālāk tiek aprakstītas Piažē izšķirtas sešas mazbērna attīstības fāzes.
…