Populācijas pieauguma ierobežošana
Industrializācijas valstis dod priekšroku mazām ģimenēm, jo tām ir tendence samazināt iedzīvotāju skaitu, un tās apzinās, ka resursi nav neierobežoti. Agrāk iedzīvotāju skaits stipri samazinājās pasaules karu un genocīda laikā. Pagaidām šādas metodes vairs netiek pielietotas, vismaz publiski ne, jo mūsdienās šādus cilvēkus vairs neieredz un sauc par rasistiem. Piemēram, Ķīnā iedzīvotāju skaits tiek ierobežot, atļaujot tikai ģimenē vienu bērnu, bet ja šis skaits tiek pārkāpts, tad jārēķinās ar nopietnām sankcijām.
Pārapdzīvotības sekas
Kā jau tika pieminēts, tad Zemes resursi nav neierobežoti, un jo lielāks ir iedzīvotāju skaits, jo mazāk ir šie resursi, un tādās zemēs kā Āfrikā vai Indijā to ir pat nepietiekami. Tātad Zemes resursu izšķērdēšana ir būtiskākās pārapdzīvotības sekas.
Arī viens no būtiskākajiem mīnusiem lielajā apdzīvotībā ir piesārņojums. Ūdens, gaisa un trokšņa piesārņojums ne tikai padara mūsu dzīvi neveselīgāku, bet arī kaitē videi un resursiem, kurus lietojam. Pārlieku lielā gaisa piesārņojuma rezultātā ir izveidojies siltumnīcas efekts, kas katru gadu palielina planētas vidējo temperatūru.
…