Saderināšanās ir savstarpējs solījums savienoties laulībā. Saderināšanās ir brīvprātīga un nav obligāta lai noslēgtu laulību.
Saderināšanās ir īpatnējs līgums, jo tas neprasa līguma izpildi, t.i. noslēgt laulību. Tomēr ir tiesiskās sekas, kas skar mantisko sfēru- ja saderināšanās ir saistīta ar dāvanām, tās ir jāatdod, ja laulība netiek noslēgta (izņēmumi: dāvinātājs ir miris, dāvinātājs atteicies noslēgt laulību bez svarīga iemesla, pats dāvinātājs uzvedies tā, lai būtu par iemeslu otrai pusei no laulības atteikties.)
Saderināties drīkst personas, kurām nav šķēršļu laulības noslēgšanai.
Saderināšanas atcelšana notiek abu saderināto vienošanās rezultātā.
Laulību var noslēgt dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā. (ar vienādām tiesiskajām sekām).
1.Laulību drīkst noslēgt personas, kuras ir sasniegušas pilngadību (18), izņēmuma gadījumā viens no laulātajiem drīkst būt nepilngadīgs, ja viņš sasniedzis 16 gadu vecumu, tad nepieciešama vecāku vai aizbildņa piekrišana, ja vecāki vai aizbildnis bez svarīga iemesla piekrišanu nedod, tad to var dot bāriņtiesa vai pagasttiesa.
2.Ir aizliegts noslēgt laulību personām, kuras atzītas par rīcības nespējīgām.
3.Aizliegts noslēgt laulību radiniekiem ar radiniekiem, taisnā radniecības līnijā, kā arī brāļiem un māsām, pusbrāļiem ar pusmāsām (brālēns ar māsīcu var).
4.Ir aizliegta laulība starp viena dzimuma personām. (tā nebūs laulība, bet partnerattiecības ja tiks noslēgta likumīgi).
5.Saskaņā ar likumu ir aizliegta laulība starp adoptēto un adoptētāju (ir juridiski jāatceļ adopcija).
6.Ir aizliegta laulība starp aizbildni un aizbilstamo, aizgādni un aizgādnībā esošo.
7.Ir aizliegts noslēgt laulību personām, kuras jau atrodas laulībā.…