Laminētu un finierētu detaļu apstrādē izmanto frēzes ar slīpiem zobiem.
Saliktas frēzes ar iestiprinātiem nažiem. Šā tipa frēzes sastāv no vārpstas nažu iestiprināšanai (sauktas arī par nažu galvām) un atsevišķiem nažiem. Saliktās frēzes lieto ļoti plaši, jo to izgatavošana, asināšana un apkalpošana ir vienkārša. Nažu vārpstas ir cilindriskas. Sastopamas ari agrāk minētās kvadrātiskās nažu vārpstas (20. att., c), taču šodien praktiski netiek pielietotas. Cilindriskajās nažu vārpstās iestiprina gan tērauda nažus, gan nažus ar cietmetāla plāksnītēm, gan ari nepārasināmās divpusīgās un četrpusīgās cietmetāla plāksnītes.
Kombinētās frēzēs galvenokārt paredzētas dažādu sarežģītu profilu apstrādei. To sastāvā ir divas vai vairākas viengabala frēzēs vai ari frēzes ar cietsakausējuma plāksnītēm, kur katra no tām apstrādā daļu detaļas profila. Kombinētās frēzēs bieži izmanto profilēto celtniecības būvmateriālu ražošanā, piemēram, grīdas dēļu gropju iestrādāšanai.
Kāta frēzes lieto dažādas konfigurācijas gropju frēzēšanai, detaļu apstrādei ar virsfrēzēm, pārkaru noņemšanai, konisku tapu iegūšanai un profilfrēzēšanai. Kāta frēzes var būt cilindriskas vai profilētas, viengabala un ar cietsakausējuma plāksnītēm. Frēžu diametri ir robežās no 4 līdz 25 mm, bet kāta diametri – 12 mm. Atsevišķos gadījumos izmanto arī saliktās frēzes ar mehāniski iestiprinātiem nažiem, frēzes ar papildgriežņiem gala virsmā un vienasmens frēzes, kuras izveidotas bez mugurleņķa (α = 0°). Cietsakausējuma kāta frēzes var būt gan vienasmens, gan divasmeņu frēzes.
…