Secinājumi
1. Es, kā iepriekš, uzskatu, ka Dziesmu svētki, Jāņu svinēšana, kapu kopšanas tradīcija, katra novada tautas tērps un kokles, mūsu tautai ir liels tradīciju mantojums.
2. Dziesmu svētki jau paaudžu paaudzēs ir saglabājušies kā mūsu tautas vērtība un domājams, ka pastāvēs vēl ilgi, raugoties uz tautiešu aktivitāti tajos.
3. Līdz mūsdienām ļoti attīstījušies ir tautas tērpi. Tajos tiek ievietītas katra novada tradīcijas, tā parādot, cik Latvija ir daudzpusīga un krāšņa savās tradīcijās.
4. Jāņu svinēšana ir kā tautas saliedēšana, jo tos svin ne tikai pie mums Latvijā, bet arī aizbraukušie tautieši ārzemēs.
5. Arī mūsdienās ir saglabājušās svarīgākās Jāņu svinēšanas tradīcijas: lekšana pāri ugunskuram, siera ēšana un , protams, neiztikt arī bez alus.
6. Kokles un koklēšana ir svarīga tradīcija mūsu vēsturē, bet mūsdienās šī tradīcija varētu būt tā, kas laika gaitā izzūd, jo jauniešus sāk piesaistīt citi mūzikas instrumenti, kas ienākuši pie mums no citu valstu kultūrām.
7. Ik gadu Latvijā tiek godināti aizgājušie t.s. kapu svētkos, kas jau no senatnes ir mūsu tradīcija, kas turpinās arī mūsdienās. Parasti šie svētki notiek vasarā, jūlija beigās vai augusta sākumā, vidū. Tā mēs apliecinām, ka aizgājušie vēl jo projām ir mūsu sirdīs.
8. Lai kāda no šīm tradīcijām neizzustu, ir jākopj tās. Nevajadzētu ļaut citu tautu svētkiem kļūt par mūsējiem, kā piemēram, mūsdienās mīl svinēt Helovīnus, kuri nepavisam nav lativiešu svētki.
…