Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:573405
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Folklora (arī tradicionālā tautas kultūra) ir vispārpazīstama tradīcija – kādas etnokulturālas jaunrades pamatveids, ko īsteno kāda grupa vai indivīds un kas tiek atpazīta kā šīs etnokulturālās pasaules uztveres atspoguļojums tādā līmenī, kas izteic tās sociālo un kultūras identitāti. Tās formas un satura vērtības tiek pārmantotas mutvārdos, imitācijā vai kādā citā veidā. Šī etnokulturālā struktūra ietver valodu, literatūru, mūziku, deju, spēles, mitoloģiju, rituālus, paražas, lietišķo mākslu, celtniecību u. c.
Folkloristikas priekšvēstures periods Latvijā sākās ar pirmajiem publicējumiem un pirmajām ziņām par latviešu tautas paražām un ticējumiem. Latviešu folkloras materiāli tika izmantoti kā valodas apguves līdzekļi vai kā liecība par latviešu dzīvi, bet tika noliegts, ka tai būtu jebkāds audzinošs vai māksliniecisks raksturs. Estētisku vērtību tautas folklorai sāk piedēvēt tikai 18. gs. otrajā pusē, kad darbojas Johans Gotfrīds Herders – vācu dzejnieks, kritiķis, teologs un filozofs, kas publicējis darbus par vēsturi, filozofiju un literatūras kritiku, kā arī latviešu tautas dziesmas vācu valodā. Priekšvēstures periodā darbojas tikai baltvācieši. Latviešu iesaistīšanās folkloras vākšanā un apkopošanā sākas ar latviešu tautas pirmo atmodu – jaunlatviešu kustību 19. gadsimta vidū.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1186107
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties