Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Fizisko īpašību attīstīšana svarbumbu sportā. Spēks, izturība, lokanība

     

    Konspekts6 Sports

3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:804958
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Dinamiskā lokanība nebeidzas ar lēcieniem vai aritmiskām kustībām. Ar to tā atšķiras no ballistiskās lokanības. Kustības pilnībā tiek kontrolētas. Trenējot lokanību, jābūt piemērotam ātrumam, lai attīstītu un trenētu speciālos stiepšanas receptorus.
Pasīvā stiepšanā ir tāda, ka sportists ir atslābināts un neizmanto savu spēku, lai palielinātu kustību diapazonu. Pasīvo stiepšanu parasti veic vienlaikus ar partneri, kurš kontrolē stiepšanas tempu un diapazonu. Proprioreceptīvo stiepšanu var lietot, lai palielinātu kustību diapazonu, izmantojot kontrahēšanās atslābināšanās metodi. Muskuli iestiepj līdz maksimālajai robežai, tad liek tam sasprindzināties, noturot to izometriskā režīmā. Pēc atslābināšanās maksimālo iestiepuma robežu var pārsniegt.
Regulāri veicot šos vingrinājumus, var uzlabot atsevišķu muskuļu un saišu aparātu iestiepumu. Muskuļu stiepšanai pēc treniņiem ir liela nozīme, jo regulāri izpildot nodarbināto muskuļu stiepšanos, tie ātrāk atjaunojas pēc slodzes, kā arī palielinās to maksimālā spēka rādītāji pat līdz 10%.
Iesildīšanās pamatā parasti ir vingrinājumi sirdsdarbības paātrināšanai, asinsplūsmas paātrināšanai, ķermeņa un audu temperatūras paaugstināšanai, elpošanas paātrināšanai. Šāds vingrinājums var būt nelielas intensitātes un apjoma skrējiens. Lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu, palielinātu nervu impulsu darbību un palielinātu muskuļu savstarpējās inervācijas procesu efektivitāti, nepieciešami nelielas intensitātes spēka vingrojumi.
Tikai pēc iesildīšanās organisms ir gatavs stiepšanas vingrinājumiem, jo paaugstināta iekšējā temperatūra palielina saistaudu un muskuļu iestiepjamību, samazinot risku gūt traumas. Vēlamais stiepšanas vingrinājuma ilgums ir no 6 līdz 30 sekundēm. Optimālais ilgums ir 10 sekundes, izpildot vingrinājumu divas vai trīs reizes, vai arī 20 sekundes, vingrinājumu izpildot vienu reizi.
Kopsavilkums.
Tehnikajam izpildījumam svarbumbu celšanā nepieciešama laba lokanība plecu joslā un mugurkaulājā. Lokanību attīsta ar stiepšanas vingrinājumiem, kuru pamatā ir muskuļu saišu un cīpslu stiepšana. Svarbumbu celšanā pārsvarā pielieto statisko stiepšanos un pasīvo stiepšanos ar partneri.
Muskuļu stiepšanai pēc treniņiem ir liela nozīme, jo regulāri izpildot nodarbināto muskuļu stiepšanos, tie ātrāk atjaunojas pēc slodzes, kā arī palielinās to maksimālā spēka rādītāji pat līdz 10%.


Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,20 €
Materiālu komplekts Nr. 1345310
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties