Nauda ir laika gaitā cilvēku pieņemts līdzeklis, lai varētu mainīties precēm, pakalpojumiem. Nauda tiek pieprasīta un piedāvāta, tātad, jāsecina, ka tā ir kā prece un pastāv arī naudas tirgus. Mainoties naudas apjomam ekonomikā, mainās arī situācija tirgū. (5.lpp., G. Lībermanis. Makroekonomika: teorija un Latvijas attīstības problēmas, II daļa)
Lai nauda pildītu savas funkcijas, tai jābūt – uzticamai, naudas vienībai jābūt viendabīgai, viegli dalāmai, ērti lietojamai, izturīgai, ar pretviltošanas elementiem, viegli atpazīstamai. Makroekonomiskā aktivitāte nosaka skaidrās naudas vai maksājumu ar augstu likviditāti daudzumu, kas nepieciešams maiņai – samaksai par precēm vai pakalpojumiem. Aktivitātei pieaugot, šis daudzums palielināsies. Aktivitāti mazinoties, daudzums samazināsies.
Naudas pieprasījums ir atkarīgs arī no šādiem trīs rādītājiem – cenu līmeņa izmaiņām, reālā ražošanas apjoma, naudas un vienības apgrozības ātruma gadā. . (11.lpp., G. Lībermanis. Makroekonomika: teorija un Latvijas attīstības problēmas, II daļa)
…