Arodbiedrībām ir tiesības izveidot uzņēmumus, kultūras, izglītības, ārstniecības, sporta un citas šā likuma 21. pantā minētās iestādes, piedalīties kopuzņēmumu, kā arī ārvalstu uzņēmumu un apvienību veidošanā un darbībā, dot aizdevumus, organizēt loterijas un labdarības pasākumus, veikt savu biedru apdrošināšanu, izvērst citu saimniecisko un finansiālo darbību saskaņā ar saviem uzdevumiem un mērķiem un Latvijas Republikas likumiem.14
Sabiedrisko organizāciju finanšu avoti - biedru naudas, organizāciju un privātpersonu ziedojumi un dāvinājumi, valsts finansējums, kā arī līdzekļi, kas iegūti saimnieciskās darbības rezultātā.
Atšķirībā no uzņēmējdarbības sfērām, sabiedrisko organizāciju mērķis nav peļņas gūšana, bet gan cita nemateriāla mērķa īstenošana. Uzņēmējs strādā, lai gūtu peļņu un paplašinātos. Sabiedriskā organizācija strādā, lai īstenotu savus mērķus un ja notiek saimnieciskā darbība, peļņa tiek ieguldīta mērķa īstenošanā. Peļņu nesaņem sabiedrības biedri, dibinātāji.
Un nobeigumā gribētu piebilst, ka uzņēmumu un organizāciju sistēma ir veidota valsts un cilvēku labā. Viss savā starpā ir saistīts un nevar kvalitatīvi pastāvēt viens bez otra. Katrai nozarei, uzņēmumam, organizācijai ir sava vieta un uzdevumi kopējā sistēmā. Kādas sfēras apstākļu pasliktināšanās ietekmē arī citus sistēmas dalībniekus. Piemēram banku krīze Latvijā ietekmēja nekustamo īpašumu tirgu u.tml.
…