Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:513348
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Funkcionālisms. Galvenā pārstāve funkcionālisma teorijā par dzimumu ir Miriama Džonsone (Miriam Jonson). Kā funkcionāliste un feministe Džonsone pirmām kārtām apstiprina funkcionālisma neveiksmīgos mēģinājumus adekvāti izpētīt sieviešu neizdevīgo stāvokli sabiedrībā. Viņa atzīst, ka Talkota Pārsona teorijā par ģimeni netīši ir radušies seksistu aizspriedumi un, ka funkcionālismā mēs varam sastapties ar tēmām, kas skar sociālo nevienlīdzību, dominēšanu un apspiešanu rašanās tendenci, kad tiek runāts par sociālo kārtību.
Džonsone savos darbos ir pētījusi dzimumu sakarības daudzajās Pārsona pamattipoloģijās. Visnozīmīgākais funkcionālisma izpratnē par dzimumu ir Džonsones uzskats, kas saistīts ar Pārsona konceptu par ekspresīvajām un instrumentālajām lomām, viņa tēzes par ģimenes attiecībām ar citiem institūtiem. Ģimenei ir funkcijas, kas atšķiras no ekonomikas un citām „publisko” institūciju funkcijām: tā socializē bērnus un emocionāli atbalsta arī pieaugušos ģimenes locekļus, tā veic arī vērtību atražošanu. Šajās aktivitātēs sievietei ir jāmāk orientēties. Sievietes funkcijas ģimenē ietekmē viņas funkcijas visās citās sociālajās struktūrās, īpaši ekonomikā. Sievietes ir kā radītas ekspresīvām profesijām un profesijās, kur dominē vīrieši, no sievietes tiek gaidīts, lai viņa būtu ekspresīva.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1176680
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties